KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

Zaslepka

KGHM: Mirosław Kidoń zrezygnował z funkcji wiceprezesa spółki

Mirosław Kidoń zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych KGHM Polska Miedź z dniem 1 kwietnia br. - przekazała spółka w piątkowym komunikacie giełdowym. Kidoń został powołany na stanowisko wiceprezesa w listopadzie 2022 r. Wcześniej był dyrektorem zarządzającym należącej do KGHM chilijskiej kopalni miedzi Sierra Gorda. Grupa Kapitałowa KGHM Polska

1711120484 sieroszowic kghm

Od tego zaczęła się historia górniczego giganta

W piątek, 22 marca, w Sieroszowicach uczczono 67. rocznicę odkrycia złóż rudy miedzi. To dzięki temu odkryciu powstał KGHM Polska Miedź.  Dokładnie wydarzenie to miało miejsce 23 marca 1957 r. Wówczas wykonano historyczny odwiert. Obecność miedzi stwierdzono w rdzeniu z otworu S-1 na głębokości 655,9-658,70 m. Jan Wyżykowski przywiózł go wraz z trzema innymi do Państwowego

1710854398 kghm

Pięć kilo srebra od KGHM dla uczestników festiwalu

Rekordowa liczba ponad 500 prac autorstwa 289 artystów z 45 krajów wpłynęła na Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej organizowany przez Galerię Sztuki w Legnicy w ramach Festiwalu SREBRO. Od lat niezawodnym partnerem wydarzenia jest KGHM. Miedziowa spółka przekazuje 5 kg granulatu srebra na nagrody dla laureatów Konkursu. Tegoroczny konkurs dedykowany jest projektantom i twórcom

1710770630 nasadzenia kghm

Huta sadzi kolejne tysiące drzew i krzewów

Huta Miedzi Głogów po raz kolejny rozpoczęła nasadzenia lasów na swoich terenach. W tym roku w okolicach oddziału KGHM Polska Miedź pojawią się dęby, buki oraz gatunki biocenotyczne, które podnoszą walory przyrodnicze tamtejszych obszarów leśnych - poinformowały służby prasowe miedziowego koncernu. W sumie będzie to 140 tys. sadzonek drzew i krzewów leśnych. 35 proc.