KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

Związkowcy chcą powrotu do rozmów. Chodzi o wynagrodzenia

W poniedziałek, 8 kwietnia, związki zawodowe działające w KGHM Polska Miedź wystąpiły z wnioskiem o zorganizowanie pilnego spotkania. Chcą powrotu do negocjacji płacowych. „Organizacje Związkowe działające w KGHM Polska Miedź S.A. w związku z oświadczeniem podpisanym w dniu 20-02-2024 r. o nieosiągnięciu porozumienia w zakresie ustalenia nowych wartości składników

1712312870 zbiornik kghm

Kończy się budowa zbiornika w kopalni. Do pracy wkroczyli alpiniści

Kończą się właśnie prace przy budowie kolejnego zbiornika retencyjnego w ZG Polkowice-Sieroszowice. Budowany w ZG Polkowice-Sieroszowice zbiornik U-37 zlokalizowany jest na poziomie 1038 m w rejonie GG-6. Obiekt będzie miał głębokość 33 m i kształt elipsy. Jak poinformowali przedstawiciele KGHM, po zakończeniu prac związanych m.in. z wybraniem urobku do zadań przystąpili właśnie

W kopalni zmienił się system czasu pracy. „To dezorganizacja życia”

We wtorek, 2 kwietnia, przedstawiciele związków zawodowych w Przedsiębiorstwie Budowy Kopalń PeBeKa przesłali do zarządu spółki pismo w sprawie zmienionego systemu czasu pracy. Żądają jego wycofania do końca tego tygodnia. W tej sprawie do zarządu PeBeKa zwróciły się cztery organizacje związkowe działające w spółce: Organizacja Zakładowa NSZZ Solidarność, Związek

1712049073 szyb gg1 kghm

Górnicza spółka solidaryzuje się z osobami doświadczonymi autyzmem

Niektóre z obiektów należących do KGHM Polska Miedź we wtorek, 2 kwietnia, zostały podświetlone na niebiesko. Ma to związek z tym, że właśnie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Symbolem solidarności z osobami, które są doświadczone tym zaburzeniem rozwojowym był przez długi czas kolor niebieski, potem dołączył do niego także kolor różowy.