KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

W świecie Polskiej Miedzi

Ponad 32 mln t wyniosło wydobycie rud miedzi w KGHM w minionym roku. Na ten wynik złożyła się działalność trzech zakładów. Najwięcej, bo 12,1 mln t, wydobyto w ZG Polkowice-Sieroszowice. Druga lokata przypadła ZG Rudna (11,8 mln t), a trzecia ZG Lubin (8,4 mln t). Rok 2024 w górnictwie miedzi został podsumowany w czasie Szkoły Eksploatacji Podziemnej w Krakowie. Dane dotyczące

1724312614 andrzejszydlo kghm

Prezes KGHM: Jesteśmy otwarci na rozmowy o podatku od kopalin

 Musimy znaleźć kompromis pomiędzy podatkiem od kopalin a otwarciem przestrzeni dla inwestycji w spółce; jesteśmy otwarci na rozmowy o różnych wariantach tego podatku - mówi w wywiadzie dla Business Insider Polska prezes KGHM Andrzej Szydło. W opublikowanym w sobotę wywiadzie dla Business Insider Polska prezes KGHM Andrzej Szydło przypomniał, że podatek od kopalin został

1736332900 polkowice

Górnicza spółka rozpoczyna prace nad planem optymalizacji kosztowej

Zarząd KGHM Polska Miedź rozpoczyna w tym tygodniu intensywne prace nad przygotowaniem i wdrożeniem Planu Optymalizacji Kosztowej, którego celem jest wzrost zdolności inwestycyjnych spółki w nadchodzących latach. Priorytetem zarządu jest dalsza poprawa efektywności podstawowych procesów biznesowych oraz ich optymalizacja od strony kosztowej - poinformowała spółka w komunikacie.  -

1638518162 kopalnia rudna 1

Podatek od kopalin w dół? Akcje giganta w górę

Andrzej Domański, minister finansów, poinformował podczas wspólnej konferencji z premierem Donaldem Tuskiem, że resort przeanalizował formułę, na bazie której skonstruowany jest podatek od kopalin (tzw. podatek miedziowy) i widzi przestrzeń, by podatek został ograniczony od 2026 roku. Efekt tej zapowiedzi? Akcje KGHM poszły w górę. - Podatek miałby zostać tak zmieniony, by wpływy