W świecie Polskiej Miedzi
Ponad 32 mln t wyniosło wydobycie rud miedzi w KGHM w minionym roku. Na ten wynik złożyła się działalność trzech zakładów. Najwięcej, bo 12,1 mln t, wydobyto w ZG Polkowice-Sieroszowice. Druga lokata przypadła ZG Rudna (11,8 mln t), a trzecia ZG Lubin (8,4 mln t). Rok 2024 w górnictwie miedzi został podsumowany w czasie Szkoły Eksploatacji Podziemnej w Krakowie. Dane dotyczące