Kiedy dodatkowa nagroda roczna w górniczej spółce? Związki trzymają rękę na pulsie…

1751292473 szyb

fot: KGHM

Należący do KGHM szyb GG-1 w Kwielicach

fot: KGHM

Organizacje związkowe działające w KGHM Polska Miedź poinformowały, że 13 listopada odbędzie się ogłoszenie wyników finansowych spółki za III kwartał 2025 r. Jak podkreślają związkowcy - po ogłoszeniu wyników przekażą pracownikom informacje o dodatkowej nagrodzie rocznej.

Na portalu i facebookowym profilu Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w KGHM Polska Miedź S.A. O/ZG Polkowice – Sieroszowice pojawiła się informacja, iż 13 listopada 2025 r. odbędzie się prezentacja wyników finansowych spółki za III kwartał 2025 r.

- Po podjęciu uchwały przez zarząd spółki KGHM przekażemy pracownikom informacje o dodatkowej nagrodzie rocznej za III kwartał 2025r. - podkreślił Bogusław Szarek, przewodniczący związku.

Równocześnie „Solidarność” poinformowała, że 9 października odbyło się spotkanie z prezesem KGHM Polska Miedź.

„Krajowa Sekcja Górnictwa Rud Miedzi NSZZ „Solidarność” informuje, iż odbyło się spotkanie z Prezesem KGHM Polska Miedź panem Andrzejem Szydło, który nie wyraża zgody na wypłatę jednorazowej nagrody dla pracowników w wysokości 2000 zł oraz uruchomieniu 10 proc. przeszeregowań załogi, o które postulowała KSGRM NSZZ „Solidarność” w dniu 2 września 2025 r.” – można przeczytać na facebookowym profilu związku.

KSGRM NSZZ „Solidarność” podała, że konsekwentnie podtrzymuje swoje stanowisko i będzie nadal podejmować działania w celu ich realizacji.

Przypomnijmy. W pierwszym półroczu 2025 r. Grupa Kapitałowa KGHM wypracowała 4,9 mld zł zysku operacyjnego EBITDA przy przychodach na poziomie 17,5 mld zł. Oznacza to wzrost odpowiednio o 16 proc. i 0,4 proc. względem analogicznego okresu rok wcześniej. Zysk netto Grupy za pierwsze półrocze br. wyniósł 580 mln zł.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

System elektroenergetyczny jest przygotowany na nadchodzące fale upałów

Obecnie nie występują ograniczenia w pracy elektrowni, a system elektroenergetyczny jest przygotowany na nadchodzące upały - poinformował PAP rzecznik prasowy Polskich Sieci Elektroenergetycznych Maciej Wapiński.

Mont Blanc zdobyty przez górników z kopalni Sobieski

Andrzej Witkowski, lider wyprawy i pracownik Zakładu Górniczego Sobieski w Jaworznie, wraz z Mateuszem Dolegą oraz Dawidem Siwkiem stanęli na najwyższym szczycie Alp.

W czwartek maksymalne ceny paliw: benzyna Pb95 - 5,96 zł za litr, diesel - 6,11 zł za litr

W czwartek litr benzyny 95 kosztuje nie więcej niż 5,96 zł, benzyny 98 - 6,67 zł, a diesel - 6,11 zł. Oznacza to, że wobec środy ceny maksymalne benzyny będą niższe, a cena ON się nie zmieni.

Trwa nabór wniosków w konkursie „Zielona Przestrzeń” organizowanym przez WFOŚiGW w Katowicach

Nawet 250 tys. zł dofinansowania na projekty związane z tworzeniem i zagospodarowaniem ogólnodostępnych terenów zieleni - trwa nabór wniosków w kolejnej edycji konkursu „Zielona przestrzeń”, organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.