KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

Surowce krytyczne: Broń i bezpieczeństwo

Nikiel, miedź, grafit, lit, kobalt i metale ziem rzadkich to najczęściej dzisiaj poszukiwane surowce. Uczestnicy debaty „Surowce krytyczne” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach podkreślali, że przed Polską jest kryzys surowcowy. Dla ekspertów, zajmujących się na co dzień, surowcami krytycznymi, globalny wyścig o dostęp do nich nie jest niczym zaskakującym. -

1745322127 sokoly w hucie

Cztery pisklęta sokołów wędrownych przyszły na świat w hucie KGHM

Sokoły wędrowne od 2009 r. gniazdują w oddziale KGHM. Ptasia rodzina miedziowego koncernu właśnie się powiększyła: na specjalnej platformie lęgowej umiejscowionej na kominie Huty Miedzi Głogów wykluły się 4 pisklęta. Sokoły wędrowne, objęte ścisłą ochroną, to jedne z najrzadszych ptaków w Polsce. Dzięki sprzyjającym warunkom i bliskości natury, sokoły na dobre

1744960623 srebro1

Górniczy gigant ponownie światowym liderem produkcji srebra

Dobre wiadomości płyną z górniczego giganta. W prestiżowym rankingu „World Silver Survey 2025” KGHM Polska Miedź po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji „największych kopalń srebra na świecie”. Dodatkowo, Grupa KGHM ponownie uplasowała się na  drugim miejscu w globalnym rankingu „największych producentów srebra”, produkując w 2024 roku 1 341 ton tego

1738842080 kghm

W KGHM rozmawiano o bezpieczeństwie w górnictwie miedziowym

W Lubinie, z inicjatywy Okręgowego Urzędu Górniczego we Wrocławiu, odbyła się narada poświęcona ocenie stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w górnictwie miedziowym w roku 2024 i pierwszym kwartale roku bieżącego - poinformował Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach. Podczas spotkania omówiono główne przyczyny i okoliczności wypadków oraz niebezpiecznych zdarzeń w podziemnych