Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 781.19 USD (+0.73%)

Srebro

78.36 USD (+1.75%)

Ropa naftowa

97.89 USD (-1.41%)

Gaz ziemny

2.72 USD (+0.82%)

Miedź

6.05 USD (+0.48%)

Węgiel kamienny

104.15 USD (+4.25%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 781.19 USD (+0.73%)

Srebro

78.36 USD (+1.75%)

Ropa naftowa

97.89 USD (-1.41%)

Gaz ziemny

2.72 USD (+0.82%)

Miedź

6.05 USD (+0.48%)

Węgiel kamienny

104.15 USD (+4.25%)

Spadła liczba wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych

1552485228 dsc 0121

fot: PKP PLK

Na przejazdach zamontowana zostanie nowa sygnalizacja świetlna i dźwiękowa

fot: PKP PLK

Do 163 zdarzeń na przejazdach kolejowo-drogowych doszło w Polsce w zeszłym roku. To o 11 proc. mniej niż rok wcześniej, gdy odnotowano 183 zdarzenia - poinformowały w piątek PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK).

Jak podkreśla zarządca kolejowej infrastruktury, rok 2019 był najbezpieczniejszym pod względem zdarzeń na przejazdach kolejowo-drogowych od czterech lat.

Według PKP PLK zwiększające się bezpieczeństwo kierowców to m.in. zasługa powstających bezkolizyjnych skrzyżowań, większej liczby zabezpieczeń na przejazdach i prowadzonej kampanii Bezpieczny Przejazd.

- Konsekwentnie realizujemy działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa. To zarówno inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych w bezkolizyjne skrzyżowania, zwiększanie liczby przejazdów z rogatkami, jak i kampania społeczna Bezpieczny Przejazd. Codziennie w różnej formie apelujemy do kierowców o rozsądek i umieściliśmy na wszystkich przejazdach dodatkowe informacje, które w sytuacji zagrożenia mogą uratować życie - powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes PKP PLK Marek Olkiewicz.

Polskie Linie Kolejowe zwracają uwagę, że niebezpieczne zdarzenia na przejazdach kolejowo-drogowych w 99 proc. wynikają z niezachowania ostrożności przez kierowców. Podstawowe błędy kierowców to ignorowanie znaku stop i włączonych czerwonych świateł, wjeżdżanie pod opadające rogatki, omijanie slalomem zamkniętych półrogatek oraz wjeżdżanie na tory w momencie, gdy nie ma miejsca na zjazd z przejazdu.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Hennig-Kloska:K oniec prac nad specustawą o pomocy poszkodowanym w Czystym Powietrzu

Prace nad projektem specustawy ws. pomocy poszkodowanym w "Czystym Powietrzu" mogą szybko się zakończyć; może w ciągu miesiąca zostanie przyjęty przez rząd - wynika z wypowiedzi ministry klimatu Pauliny Hennig-Kloski. Oceniła, że będzie to możliwe, o ile nie będzie "większych uwag" do projektu.

Domański: Tempo wzrostu produkcji przemysłowej najwyższe od czterech lat

Polska gospodarka przyspiesza mimo rosnących globalnych napięć i wahań cen ropy - ocenił we wtorek minister finansów i gospodarki Andrzej Domański. Jak wskazał, produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 9,4 proc. rok do roku, co jest najwyższym tempem od czterech lat.

CBA w resorcie klimatu zabezpiecza dokumenty dotyczące programu Czyste Powietrze

Centralne Biuro Antykorupcyjne we wtorek zabezpiecza dokumenty dotyczące programu "Czyste Powietrze"; śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Europejska - przekazał Jacek Dobrzyński. Funkcjonariusze byli m.in. w siedzibie resortu klimatu, co potwierdził rzecznik tego ministerstwa.

Majówka 2026: TOP miejsca i atrakcje na wypoczynek

Majówka to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku – czas, gdy wiele osób decyduje się na krótki wyjazd, odpoczynek od codziennych obowiązków i zmianę otoczenia.