Skaciści zebrali 10 tysięcy dla powodzian

10 tysięcy złotych zebrali organizatorzy Turnieju Charytatywnego w Skacie na Rzecz Powodzian, któremu patronowała „Trybuna Górnicza”. Impreza została rozegrana w Lędzinach, zaś wspomniana kwota będzie przekazana najbardziej poszkodowanym przez powódź rodzinom z gminy Bieruń i Chełm Śląski.


Na zebrane środki składały się pieniądze z wpisowego, tzw. „groszówek” (obowiązkowe wpłaty za przegrane gry) i zbiórki prowadzonej w trakcie turnieju. Jednym ze sponsorów imprezy była kopalnia „Ziemowit”, dzięki której przygotowano nagrody o charakterze górniczym: ręcznie robiony kilof sztygarski, statuetka szybu kopalnianego czy kuta róża. W sumie organizatorzy przygotowali 50 nagród indywidualnych.
 

- Na ręce Marka Modrzika, kierownika robót górniczych w „Ziemowicie”, który także startował w imprezie, złożyłem podziękowania dla dyrekcji kopalni - mówi Krzysztof Kołodziejczyk, jeden z najlepszych polskich skacistów, który tym razem nie licytował za stołem, ale pełnił rolę kierownika turnieju. Dodajmy, że wzięło w nim udział 275 zawodników i zawodniczek.
 

Imprezę wygrał Zygmunt Dragon z Chemika Siemianowice Śląskie, który w przeszłości wygrał wiele turniejów Grand Prix. W nagrodę otrzymał on pakiet startowy na mistrzostwa świata bądź też Europy (w wybranej przez siebie imprezie nie będzie musiał płacić wpisowego).
- Turniej stał na wysokim poziomie sportowym, ale bardzo ważne było to, że dopisali nie tylko zawodnicy, ale również sponsorzy - dodaje Kołodziejczyk.
 

Wyniki: 1. Zygmunt Dragon (Chemik Siemianowice) 3194 pkt., 2. Krzysztof Orocz (OSP Lędziny) 3154, 3. Wiktor Noras (Sokół Wola) 3126, 4. Bolesław Konstanty (KS Łabędy Gliwice) 2946, 5. Konrad Synowiec (Amicus KWK Staszic Katowice) 2923, 6. Zdzisław Leśniewski (KS Barbara Chorzów) 2922.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Hennig-Kloska; Polska zbudowała koalicję domagającą się reformy EU ETS

Polska zbudowała koalicję 10 państw członkowskich domagających się reformy EU ETS i realistycznej ścieżki redukcji emisji - poinformowała w środę ministra klimatu Paulina Hennig-Kloska. Dodała, że list z postulatami koalicjantów został przekazany Komisji Europejskiej.

Co trzeci Polak w ciągu ostatniego roku zetknął się z próbą cyberoszustwa

Co trzeci ankietowany Polak przyznał, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy otrzymał podejrzaną wiadomość lub telefon, które mogły być próbą podszycia się pod instytucję publiczną - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów.

Burze sparaliżowały Śląskie. Najgorzej w Raciborzu

Po ulewach, w środę, 15 lipca, do godz. 14 strażacy interweniowali  już ponad 150 razy. Ewakuowano dwa obozy harcerskie. Na drogach i kolei doszło do utrudnień. Trwa usuwanie skutków ulew. 

Wreszcie jest taniej? Nowe dane GUS

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu wzrosły o 2,5% rok do roku - informuje Główny Urząd Statystyczny. Co z tego wynika dla konsumentów?