Rynek: koncern multimedialno-gazowy

fot: Andrzej Bęben/ARC

Rosną jednak stawki opłat sieciowych...

fot: Andrzej Bęben/ARC

Sprzedaż gazu to jeden z elementów nowej strategii Grupy Multimedia Polska. Spółka zamierza wykorzystać to, że z roku na rok odbiorcy końcowi coraz częściej decydują się na zmianę sprzedawcy błękitnego paliwa. Z operatora telekomunikacyjnego spółka przekształciła się w dostawcę zintegrowanych usług dla klientów indywidualnych i biznesowych. W ofercie obok gazu znajdują się energia, telefonia komórkowa, internet LTE, telewizja mobilna, a także ubezpieczenia.

- Pilotaż związany ze sprzedażą gazu pozytywnie zaskakuje, bo nawet nie liczyliśmy na taki duży odzew. Liczymy, że w ciągu roku w efekcie prowadzonej kampanii co najmniej dwu- lub nawet trzykrotne zwiększy się sprzedaż. Będzie to istotny element w naszej ofercie kierowanej do klientów indywidualnych i MŚP w całej Polsce - wyjaśnia Andrzej Rogowski, prezes zarządu Multimedia Polska.

Grupa Multimedia Polska jako pierwsza firma telekomunikacyjna uruchamia ogólnopolską ofertę dual-fuel, czyli łączoną sprzedaż gazu i energii elektrycznej. Chce korzystać na postępującej liberalizacji na obu tych rynkach.

Jak wynika z danych Urzędu Regulacji Energetyki, od początku prowadzenia monitoringu do końca IV kwartału 2015 roku odnotowano 30 749 zmian sprzedawcy gazu. Do końca 2014 roku było ich tylko ok. 7 tys. Ten wzrost liczby osób zmieniających sprzedawcę odnotowywany jest wśród odbiorców z grup taryfowych W1-4, czyli głównie wśród gospodarstw domowych.

Liberalizacja rynku energii postępuje zdecydowanie szybciej. W lutym 2016 roku sprzedawcę zmieniło prawie 7 tys. gospodarstw domowych (grupa taryfowa G). Wśród odbiorców przemysłowych (grupy A, B i C) zmian było ok. 1 tys. Od grudnia 2007 roku, kiedy taka możliwość się pojawiła, w grupie G dokonano ponad 406 tys. zmian, a w grupach A,B i C - ponad 167 tys.

- Dzisiejszy klient jest bardzo wymagający. Dlatego poza dobrą obsługą i przejrzystymi, czytelnymi fakturami za prąd i gaz dajemy mu około 10-proc. obniżkę rachunku i gwarantujemy brak opłat dodatkowych, brak jakichkolwiek zdań drobnym druczkiem - mówi Andrzej Rogowski. - Chcemy, żeby wszystko było dla klienta jasne i klarowne, żeby dokładnie rozumiał, za co i ile płaci. Dodatkowe korzyści będą się wiązały z bonusami i atrakcyjnymi ofertami telekomunikacyjnymi i mobilnymi.

Jak podkreśla, oferta sprzedaży gazu jest konkurencyjna wobec innych na rynku. Dodatkowo klienci zyskują trzyletnią ochronę przed podwyżką cen. Natomiast jeśli cena błękitnego paliwa będzie spadać, to klienci będą mieli możliwość negocjowania obniżek w ramach trwających umów.

Oferta dual-fuel jest skierowana przede wszystkim do klientów indywidualnych w całej Polsce, ale spółka liczy też na klientów biznesowych, zwłaszcza na małe i średnie firmy.

- Myślimy o dalszym rozszerzeniu oferty, np. o usługi finansowe. One mogą się jeszcze w tym czy w przyszłym roku w naszej ofercie pojawić - mówi prezes Multimedia Polska. - Usługi łączone są pewnym testem, sposobem na przekonanie klienta, że decydując się na zakup pakietu, zyska optymalizację ceny, że będzie lepiej obsłużony, że odciążymy go z wielu rachunków przychodzących w różnych terminach i z różnymi terminami płatności, co jest dla klienta trudne do zarządzania.

Wprowadzenie do sprzedaży gazu to główny element nowej strategii, ale niejedyny.

- Nowa strategia to podział struktury spółki na B2B i B2C, czyli dla biznesu i dla klientów indywidualnych. Drugą zasadniczą zmianą jest uwolnienie się od zasięgu naszych sieci telekomunikacyjnych. Przechodzimy z ofertą z 18 proc. rynku na naszych sieciach do 100 proc. rynku polskiego z usługami dodatkowymi, tj. prąd, gaz, ubezpieczenia, i z mobilnymi usługami telekomunikacyjnymi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.