Przy wsparciu Unii Zabrze zbudowało nową kanalizację

Dzięki środkom finansowym pozyskanym z Unii Europejskiej, Zabrze zbudowało nową kanalizację miejską i sieć wodociągową. Jak dowiedział się portal nettg.pl za pośrednictwem Wydziału Kontaktów Społecznych miejskiego magistratu, łączna długość sieci kanalizacyjnej i wodociągowej to 317 kilometrów.

- Dzięki ogromnemu wysiłkowi budżetu miejskiego i skutecznie pozyskanym środkom unijnym zbudowaliśmy nową kanalizację, sieć wodociągową, a także zmodernizowaliśmy oczyszczalnię ścieków - informuje Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Realizacja przedsięwzięcia, które swym zakresem objęło nie tylko przebudowę urządzeń wodno-kanalizacyjnych, ale również odbudowę dróg i chodników, bez wątpienia wpłynie pozytywnie na wizerunek miasta oraz poprawę infrastruktury.

- Wyremontowaliśmy też oczyszczalnię ścieków „Śródmieście”, która uzyskała tytuł „Modernizacji Roku 2008”. Modernizacja wodociągów i kanalizacji wiązała się z odtwarzaniem ulic i chodników w Zabrzu. Większość tych prac zakończono w pierwszych dniach nowego 2010 roku i to na pewno jest sukcesem nas wszystkich – pochwaliła się na koniec prezydent Mańka-Szulik.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Motyka: Pakiet CPN będzie obowiązywał do końca sierpnia

Niższe ceny paliw w ramach pakietu Ceny Paliwa Niżej będą obowiązywać do końca sierpnia, bo na tyle pozwoliło finansowanie z budżetu - poinformował w sobotę minister energii Miłosz Motyka. Dodał, że rząd nie przewiduje przedłużenia tego pakietu.

Tauron i Tychy chcą współpracować przy wodorze w transporcie

List intencyjny ws. wykorzystania wodoru odnawialnego, w tym wodoru RFNBO, na potrzeby rozwoju niskoemisyjnego transportu publicznego w Tychach podpisały w piątek spółka Tauron H2 oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach - wynika z informacji Taurona.

Minister Balczun o planie dla spółek Skarbu Państwa. „Inspirujemy się najlepszymi praktykami zagranicznymi”

Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun zapowiedział, że porządkowanie portfela firm należących do Skarbu Państwa będzie kontynuowane. 

Na podwyżce CIT dla największych firm energetycznych i paliwowych budżet ma zyskać blisko 7 mld zł

Prawie 7 mld zł w trzy lata ma przynieść budżetowi podwyżka podatku CIT dla największych firm paliwowych i energetycznych - poinformowało MF w odpowiedzi na pytania PAP. Podwyżka ma wejść w życie od przyszłego roku.