Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.50 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

356.65 PLN (+5.83%)

ORLEN S.A.

143.86 PLN (+2.03%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.92 PLN (+3.41%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.66 PLN (+1.73%)

Enea S.A.

21.68 PLN (+2.17%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (-2.06%)

Złoto

4 728.04 USD (+0.49%)

Srebro

85.81 USD (+7.37%)

Ropa naftowa

104.88 USD (+0.70%)

Gaz ziemny

2.90 USD (+4.80%)

Miedź

6.45 USD (+3.14%)

Węgiel kamienny

111.60 USD (-0.31%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.50 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

356.65 PLN (+5.83%)

ORLEN S.A.

143.86 PLN (+2.03%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.92 PLN (+3.41%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.66 PLN (+1.73%)

Enea S.A.

21.68 PLN (+2.17%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (-2.06%)

Złoto

4 728.04 USD (+0.49%)

Srebro

85.81 USD (+7.37%)

Ropa naftowa

104.88 USD (+0.70%)

Gaz ziemny

2.90 USD (+4.80%)

Miedź

6.45 USD (+3.14%)

Węgiel kamienny

111.60 USD (-0.31%)

Prywatyzacja Górnika Zabrze wchodzi w końcową fazę?

1729142781 poldi

fot: PGG/Marek Mróz

Łukasz Podolski zjechał 700 metrów pod ziemię

fot: PGG/Marek Mróz

- Po ostatniej sesji spotykaliśmy się kilkukrotnie, średnio raz w tygodniu, w pełnym składzie obu zespołów – zarówno ze strony miasta, jak i inwestora – mówił w trakcie ostatniej sesji w Zabrzu prezydent tego miasta Kamil Żbikowski.

Proces sprzedaży ma być zaawansowany w około 90 procentach. W tle rozmów jest ubiegłotygodniowa decyzja, że spółka Lukasa Podolskiego stał się współwłaścicielem klubu, nabywając pakiet 8,3 proc. akcji od Allianz Polska Services Sp. z o.o. Podolski to nie tylko legenda klubu, piłkarz, były mistrz świata z reprezentacją Niemiec, ale też najpoważniejszy potencjalny przyszły właściciel. 

Dla inwestora to możliwość pełnego wglądu w sytuację finansową klubu.

- Jeśli chodzi o upływ czasu, myślę, że jesteśmy już w okolicach 90 proc. Najbliższe tygodnie powinny przynieść rozstrzygnięcie – mówi prezydent Żbikowski w odpowiedzi na pytania radnych.

Z przekazanych informacji wynika, że kluczowe decyzje dotyczące struktury transakcji oraz warunków prywatyzacji zostały już podjęte. Pozostałe etapy obejmują m.in. dopięcie dokumentacji oraz uzgodnienia związane z przejęciem udziałów w spółce zarządzającej klubem. Władze Zabrza podkreślają, że celem prywatyzacji jest zapewnienie Górnikowi stabilnego finansowania i możliwości dalszego rozwoju sportowego. Miasto od dłuższego czasu sygnalizowało, że utrzymywanie klubu na obecnych zasadach stanowi duże obciążenie dla budżetu samorządu.

Górnik Zabrze to jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Polsce, wielokrotny mistrz kraju i stały uczestnik rozgrywek Ekstraklasy. Od lat funkcjonuje jako spółka z dominującym udziałem miasta, które regularnie dokłada środki na jego działalność.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Elastyczność i wolność w sercu nowoczesnego miasta – czy mieszkania na wynajem w abonamencie to dobry pomysł?

Współczesny styl życia w dynamicznym otoczeniu wymaga od nas niezwykłej mobilności oraz umiejętności szybkiego adaptowania się do ciągle zmieniających się warunków rynkowych. Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych zobowiązań na rzecz rozwiązań, które pozwalają zachować pełną niezależność bez konieczności wiązania się długoletnimi kredytami hipotecznymi. Wybór odpowiedniego miejsca do życia staje się zatem deklaracją naszych priorytetów, gdzie komfort oraz bliskość centrum grają zazwyczaj pierwsze i najważniejsze skrzypce w codziennym grafiku.

Rząd przyjął projekt ustawy o rynku kryptoaktywów i skierował go do Sejmu

Rząd przyjął projekt ustawy o rynku kryptoaktywów i skierował go do Sejmu - poinformował w piątek minister ds. nadzoru nad wdrażaniem polityki rządu Maciej Berek. Dodał, że prezydent Karol Nawrocki tym razem nie ma "argumentów przeciwko tej ustawie".

Sebastian Pypłacz: Referendum daje tylko „tak" albo „nie" na pytanie sformułowane z konkretnym interesem politycznym

- Właśnie tak działa populistyczne referendum. Bierzesz temat, który budzi emocje. Formułujesz pytanie tak, żeby odpowiedź była z góry wiadoma. Zbierasz wynik. I używasz go jako mandatu — do czegokolwiek, co akurat potrzebujesz uzasadnić - Sebastian Pypłacz, wiceprezes Stowarzyszenia BoMiasto komentuje zabiegi prezydenta Karola Nawrockiego o przeprowadzenie referendum na temat Zielonego Ładu.

Giełdy lekko w dół po mocnych wzrostach dzień wcześniej

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi spadkami głównych indeksów po mocnych zwyżkach i nowym rekordzie wszechczasów S&P 500 dzień wcześniej. Inwestorzy analizują doniesienia z Bliskiego Wschodu oraz wyniki amerykańskich spółek.