Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

32.60 PLN (-0.91%)

KGHM Polska Miedź S.A.

284.50 PLN (+4.10%)

ORLEN S.A.

133.94 PLN (+1.47%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

11.13 PLN (+6.00%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.80 PLN (+6.04%)

Enea S.A.

26.28 PLN (+5.12%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

33.70 PLN (-0.88%)

Złoto

4 636.37 USD (-0.72%)

Srebro

71.80 USD (-1.34%)

Ropa naftowa

111.64 USD (+1.90%)

Gaz ziemny

2.85 USD (+0.78%)

Miedź

5.64 USD (-0.51%)

Węgiel kamienny

121.95 USD (-0.73%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

32.60 PLN (-0.91%)

KGHM Polska Miedź S.A.

284.50 PLN (+4.10%)

ORLEN S.A.

133.94 PLN (+1.47%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

11.13 PLN (+6.00%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.80 PLN (+6.04%)

Enea S.A.

26.28 PLN (+5.12%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

33.70 PLN (-0.88%)

Złoto

4 636.37 USD (-0.72%)

Srebro

71.80 USD (-1.34%)

Ropa naftowa

111.64 USD (+1.90%)

Gaz ziemny

2.85 USD (+0.78%)

Miedź

5.64 USD (-0.51%)

Węgiel kamienny

121.95 USD (-0.73%)

Policja: śląski komendant przechodzi do stołecznej

fot: Andrzej Bęben/ARC

Nowy szef stołecznej policji został przyjęty do służby w 1988 r.

fot: Andrzej Bęben/ARC

Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz powołał na stanowisko komendanta stołecznego policji nadinspektora Dariusza Działo, dotychczas pełniącego funkcję śląskiego komendanta wojewódzkiego policji - informuje MSW.

Nadinspektor Dariusz Działo jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył wiele szkoleń i kursów zarówno w kraju, jak i zagranicą m.in.: szkolenie menadżerskie w ramach programu ICITAP, prowadzone przez amerykański Departament Stanu, oraz szkolenie w ramach Europejskiego Projektu Współpracy Bliźniaczej EU/Twinning Project na rzecz zwalczania przestępczości zorganizowanej.

Nowy szef stołecznej policji został przyjęty do służby w 1988 r. Od 1992 r. był zatrudniony w pionie kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, gdzie pracował jako asystent Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego, a później jako naczelnik zarządu Centralnego Biura Śledczego KWP w Lublinie.

Nadinspektor Dariusz Działo w styczniu 2008 r. został zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Radomiu do spraw kryminalnych, a następnie w czerwcu 2008 r. został mianowany na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie. W listopadzie 2011 r. z rąk prezydenta RP Bronisława Komorowskiego otrzymał nominację na stopień generalski. Nadinspektor Dariusz Działo od 2012 r. był śląskim komendantem wojewódzkim policji. Został odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę i Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

18 kwietnia Bartłomiej Sienkiewicz, minister spraw wewnętrznych, powołał dotychczasowego szefa stołecznej policji nadinspektora Mirosława Schosslera na stanowisko zastępcy komendanta głównego policji do spraw kryminalnych.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

64 proc. Polaków uważa, że niezależnie od tego, co zrobią, ich rachunki i tak będą rosnąć

Zdaniem 64 proc. ankietowanych Polaków ich rachunki będą i tak dalej rosnąć, niezależnie od podjętych działań - wynika z badania "To my. Polacy o nieruchomościach - I kwartał 2026". Jednocześnie co trzecia osoba stwierdziła, że nie robi nic, aby zmniejszyć swoje wydatki.

Barwy Wielkanocy

W Skoczowie w Wielką Sobotę palą kukłę Judasza, w Borucinie pod Raciborzem w wielkopiątkowe południe odbywają się walki na jaja, a na Podbeskidziu można spotkać przebierańców na wzór bożonarodzeniowych kolędników. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z bogactwa zwyczajów i tradycji wielkanocnych w naszym regionie. Żurek z białą kiełbasą i jajkiem, wędliny, pasztety, a

Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne. Każdy może usiąść do stołu

Jak co roku Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne bez Samotności to wyjątkowa okazja, szczególnie dla osób samotnych, by spędzić ten świąteczny czas w towarzystwie innych. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy z powodów życiowych, materialnych czy rodzinnych nie mogą celebrować Wielkanocy w gronie najbliższych. Śniadanie odbędzie się 5 kwietnia w MCK w Katowicach.

Nowe tablice średniego trwania życia. Co oznaczają dla emerytów? To nie są dobre wiadomości

Od 1 kwietnia obowiązują nowe tablice dalszego średniego trwania życia. Statystycznie żyjemy coraz dłużej. To doskonała wiadomość, choć dla przyszłych emerytów ten demograficzny sukces ma również swoją mniej korzystną stronę, bo bezpośrednio wpływa na wyliczenia nowych świadczeń.