PKP Intercity: mimo zmiany czasu, pociągi dojadą do stacji punktualnie

fot: Tomasz Rzeczycki

Od marca komplikacje w rozkładzie KŚ spowoduje m.in. remont linii S1 Częstochowa-Katowice-Gliwice

fot: Tomasz Rzeczycki

W najbliższy weekend, w nocy z 24 na 25 marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. W noc przejściową będzie kursować 18 pociągów PKP Intercity. Składy dotrą do stacji docelowych zgodnie z rozkładem - poinformował przewoźnik w czwartkowym komunikacie.

W weekend zmiany czasu trzeba będzie przesunąć wskazówki zegarów o godzinę do przodu z 2:00 na 3:00.

- Jak co roku w ostatnią niedzielę marca następuje wprowadzenie czasu letniego. W noc przejściową 18 składów PKP Intercity będzie w trasie. Zmiana czasu z zimowego na letni nie wpłynie na ich czas przejazdu. Pociągi dojadą do stacji docelowych zgodnie z rozkładem, pomimo teoretycznego, godzinnego opóźnienia - napisano w komunikacie.

Dodano, że "przykładem jest skład IC Pogoria rel. Katowice - Gdynia Główna, który w noc przejściową wyjedzie ze stacji Łódź Chojny o godz. 1:58 czasu zimowego, a przyjedzie na stację Pabianice o godz. 3:14 czasu letniego".

"Drużyny konduktorskie obsługujące pociągi nocne, które będą kursować w najbliższą sobotę, będą informować pasażerów o zmianie" - podała kolej.

W Polsce zmiany czasu są regulowane rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017-2021. Czas letni będzie obowiązywać do ostatniej niedzieli października tego roku.

Dokładne godziny kursowania pociągów w noc przejściową są dostępne na stronie internetowej przewoźnika.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Firmy z USA gotowe inwestować w Polsce w fabrykę paliwa do SMR i komponenty dla satelitów

Amerykańska spółka X-Energy deklaruje gotowość do zainwestowania w Polsce blisko 1 mld dolarów w ramach Zielonego Okręgu Przemysłowego Kaszubia. Z kolei Quantum Space rozważa produkcję w Polsce komponentów do satelitów oraz systemów służących ochronie i bezpieczeństwu infrastruktury satelitarnej w przestrzeni kosmicznej.

ORLEN stworzy sieć „komfortek” dla podróżujących ze szczególnymi potrzebami

ORLEN jako pierwsza firma paliwowa w Polsce uruchamia program, który ma zwiększyć komfort podróżowania po kraju osób ze szczególnymi potrzebami. Przy najważniejszych trasach powstanie ponad 30 tzw. „komfortek” – specjalistycznych pomieszczeń higieniczno-opiekuńczych.

Trójkąt Transformacji. Co po fedrowaniu? Cyfrowy i bezpieczny Śląsk

W Katowicach wiele razy mówiono, że transformacja Śląska powinna być sprawiedliwa, zrównoważona, nowoczesna, zielona, ambitna i innowacyjna. Prof. Artur Dyczko, dyrektor Oddziału Górnośląskiego PIG-PIB, dopisał do tej listy słowo: bezpieczna. Jego wystąpienie pokazało wizję Cyfrowego i Bezpiecznego Śląska - regionu, który dzięki danym, mapom, modelom, monitoringowi i cyberodporności będzie potrafił nie tylko przechodzić transformację, ale także ją rozumieć, monitorować i zabezpieczać.

Na koniec maja br. zasoby złota wzrosły do 613,9 ton

W rezerwach Narodowego Banku Polskiego na koniec maja było niemal 613,9 ton złota - poinformował w piątek bank centralny. To wzrost o ponad 18 ton wobec poprzedniego miesiąca.