PKN Orlen: granty na projekty na rzecz społeczności lokalnych

fot: Andrzej Bęben/ARC

W wyniku testów rozruchowych i pomiarów gwarancyjnych uzyskaliśmy szczegółową diagnozę pracy elektrociepłowni - podkreślił w komunikacie PKN Orlen

fot: Andrzej Bęben/ARC

Projekty inicjatyw na rzecz lokalnych społeczności mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach ogólnopolskiego konkursu grantowego "Moje Miejsce na Ziemi", który organizuje Fundacja "Orlen Dar Serca". Inicjatywy mogą zgłaszać organizacje non profit, które mają osobowość prawną.

Całkowity budżet projektu wyniesie 2 mln zł. Granty przeznaczone zostaną na działania związane m.in. ze sportem, rekreacją, zdrowiem, bezpieczeństwem, wsparciem osób potrzebujących, kulturą i sztuką, ochroną środowiska oraz zachowaniem dziedzictwa historycznego, a także edukacją - poinformował w piątek, 31 sierpnia, PKN Orlen.

Jak wyjaśnił, celem konkursu "Moje Miejsce na Ziemi" jest "wspieranie mieszkańców w działaniach na rzecz ich społeczności". Wnioski z inicjatywami można zgłaszać na stronie internetowej Fundacji "Orlen Dar Serca" w terminie od 17 do 30 września.

"Odpowiedzialny biznes powinien wspierać społeczeństwo" - podkreśliła Agata Górnicka, dyrektor biura relacji z otoczeniem w PKN Orlen, cytowana w komunikacie spółki. Jak oceniła, "szczególnie ważne są te inicjatywy, które nie tylko pomagają lokalnym społecznościom, ale również aktywizują ich mieszkańców do wspólnego działania". Dodała, że konkurs "Moje miejsce na ziemi" powstał "z myślą o ludziach i ich potrzebach, a te najlepiej znają osoby, które funkcjonują w danym środowisku lokalnym".

PKN Orlen podał, że w ramach konkursu "zostaną wybrane i sfinansowane najbardziej wartościowe projekty inicjatyw społecznych zgłoszone przez organizacje o charakterze non profit, posiadające osobowość prawną". Zaznaczył, iż chodzi o projekty, których faktyczna realizacja przypadnie na okres od 1 listopada 2018 r. do 15 czerwca 2019 r. - o dofinansowanie można ubiegać się, wybierając jedną z pięciu kategorii grantów o wartości: 3 tys. zł, 5 tys. zł, 7,5 tys. zł, 10 tys. zł lub 15 tys. zł.

PKN Orlen zastrzegł, że zgodnie z regulaminem konkursu o przyznaniu grantu oraz jego wysokości zdecyduje Komisja Konkursowa, co oznacza, że złożenie wniosku nie jest jednoznaczne z jego akceptacją i przyznaniem darowizny. Szczegóły związane z konkursem, jego regulamin oraz lista miejscowości, dostępne są na stronie www.orlendarserca.pl. O konkursie spółka będzie informowała także podczas specjalnej kampanii, która obejmie 50 jej stacji paliw w całej Polsce. Pierwsze spotkania zaplanowane są na sobotę, 1 września, w miejscowościach: Słupca, Nieporęt, Książenice i Lubień Kujawski.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Firmy z USA gotowe inwestować w Polsce w fabrykę paliwa do SMR i komponenty dla satelitów

Amerykańska spółka X-Energy deklaruje gotowość do zainwestowania w Polsce blisko 1 mld dolarów w ramach Zielonego Okręgu Przemysłowego Kaszubia. Z kolei Quantum Space rozważa produkcję w Polsce komponentów do satelitów oraz systemów służących ochronie i bezpieczeństwu infrastruktury satelitarnej w przestrzeni kosmicznej.

ORLEN stworzy sieć „komfortek” dla podróżujących ze szczególnymi potrzebami

ORLEN jako pierwsza firma paliwowa w Polsce uruchamia program, który ma zwiększyć komfort podróżowania po kraju osób ze szczególnymi potrzebami. Przy najważniejszych trasach powstanie ponad 30 tzw. „komfortek” – specjalistycznych pomieszczeń higieniczno-opiekuńczych.

Trójkąt Transformacji. Co po fedrowaniu? Cyfrowy i bezpieczny Śląsk

W Katowicach wiele razy mówiono, że transformacja Śląska powinna być sprawiedliwa, zrównoważona, nowoczesna, zielona, ambitna i innowacyjna. Prof. Artur Dyczko, dyrektor Oddziału Górnośląskiego PIG-PIB, dopisał do tej listy słowo: bezpieczna. Jego wystąpienie pokazało wizję Cyfrowego i Bezpiecznego Śląska - regionu, który dzięki danym, mapom, modelom, monitoringowi i cyberodporności będzie potrafił nie tylko przechodzić transformację, ale także ją rozumieć, monitorować i zabezpieczać.

Na koniec maja br. zasoby złota wzrosły do 613,9 ton

W rezerwach Narodowego Banku Polskiego na koniec maja było niemal 613,9 ton złota - poinformował w piątek bank centralny. To wzrost o ponad 18 ton wobec poprzedniego miesiąca.