Górnictwo: Ogłoszone przetargi dotyczą województw śląskiego, wielopolskiego, łódzkiego i małopolskiego

1669708944 pabianice pgg

fot: PGG

Polska Grupa Górnicza dostarcza węgiel do samorządów w południowej i środkowej Polsce

fot: PGG

Polska Grupa Górnicza (PGG), współpracująca ze 137 składami węgla w całej Polsce, szuka partnerów - kwalifikowanych dostawców tego paliwa - w kolejnych regionach. Ogłoszone w ostatnim czasie przetargi dotyczą województw: śląskiego, wielopolskiego, łódzkiego i małopolskiego.

Licząca dziś 137 sprzedawców w całym kraju sieć kwalifikowanych dostawców węgla PGG ulegnie wkrótce podwojeniu. Celem zmian jest wzmocnienie obsługi obszarów kraju, w których węgiel jest najbardziej poszukiwany przez odbiorców indywidualnych - poinformował rzecznik największej górniczej spółki Tomasz Głogowski.

W ostatnich tygodniach ogłoszono przetargi na prowadzenie 33 nowych składów w województwach wielkopolskim i łódzkim oraz 27 nowych składów w województwie śląskim. W minionych dniach PGG ogłosiła natomiast postępowanie, mające wyłonić podmioty prowadzące sześć nowych składów w województwie małopolskim. Oferty składać można do 27 kwietnia br.

Grupa zakłada, że po rozstrzygnięciu przetargu nowy punkt sprzedaży prowadzony przez kwalifikowanego dostawcę powstanie w powiecie wadowickim, a trzy dodatkowe składy mają działać w powiecie oświęcimskim (w Kętach, Osieku lub Brzeszczach; w Zatorze, Przeciszowie lub Polance Wielkiej; w Oświęcimiu lub Chełmku).

W powiecie nowotarskim skład kwalifikowanego dostawcy ma działać w lokalizacji, skąd można obsłużyć następujące miejscowości: Lipnica Wielka, Jabłonka, Spytkowice, Raba Wyżna, Rabka-Zdrój, Szaflary, Nowy Targ, Ochotnica Dolna, Czorsztyn, Łapsze Niżne, Krościenko nad Dunajcem lub Szczawnica. Natomiast w powiecie suskim nowy skład obsłuży Jordanów, Bystrą-Sidzinę, Zawoję, Stryszawę, Zembrzyce, Suchą Beskidzką, Budzów i Maków Podhalański.

Szczegółowe informacje o postępowaniach przetargowych PGG publikuje na firmowej stronie internetowej pod adresem https://www.pgg.pl/strefa-korporacyjna/dostawcy/profil-nabywcy/przetargi.

Przetargi dotyczące wyłonienia kwalifikowanych dostawców węgla w kolejnych województwach będą systematycznie uruchamiane w kolejnych tygodniach.

Sieć kwalifikowanych dostawców węgla została wykorzysta w programie dystrybucji węgla za pośrednictwem samorządów. Składy dostarczają też klientom węgiel kupowany w sklepie internetowym PGG. Po kolejnej modernizacji e-sklepu, jego klienci zyskają dostęp do znacznie większej liczby informacji o składach kwalifikowanych dostawców, m.in. o cenach usług i godzinach otwarcia. Dane będą na bieżąco aktualizowane.

6 marca PGG podniosła z 3 do 5 ton limit zakupów węgla w sklepie internetowym. Po zakończeniu programu sprzedaży węgla samorządom, w e-sklepie ponownie pojawi się węgiel luzem, więcej będzie też paczkowanego ekogroszku - zapowiedziała firma.

Obecnie kończy się realizacja ogólnopolskiego programu dystrybucji węgla opałowego dla mieszkańców za pośrednictwem gmin, w ramach którego PGG dostarcza blisko 900 samorządom ok. 1,3 mln ton węgla. Zakończenie przedsięwzięcia pozwoli na stopniowe odnowienie pełnej oferty węgla w sprzedaży przez internet: w e-sklepie ponownie pojawią się pozostałe sortymenty węgla luzem, a także w większej niż dotąd ilości - ekogroszki workowane. PGG pracuje nad ofertą, która zapewni klientom zakup krajowego węgla o gwarantowanej jakości po gwarantowanej cenie producenta.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.