PGE: prąd sprzedadzą taniej za testowanie nowinek

fot: ARC

Pełna integracja rynku energii elektrycznej ma nastąpić do 2014 r.

fot: ARC

  • Dwie spółki z Grupy PGE - PGE Nowa Energia i PGE Obrót uruchomiły pilotażowy projekt "Włącz się na przyszłość". Umożliwia on darmowe testowanie nowych technologii we własnym domu, w tym m.in. śledzenie zużycia energii elektrycznej.

Wiceprezes PGE Obrót Jan Mądrzak powiedział, że uruchomiony pilotaż ma docelowo pomóc stworzyć produkt z zakresu smart energy.

- W ramach projektu dzięki specjalnej aplikacji na smartfony i tablety można śledzić zużycie energii elektrycznej w domu. Można sprawdzić, które sprzęty zużywają jej najwięcej i zdalnie je wyłączyć lub włączyć - wyjaśnił.

W pierwszym etapie projektu wyłoniona zostanie grupa użytkowników, którzy przez rok będą testować nowoczesne rozwiązania. W domach i mieszkaniach testerów eksperci pracujący dla PGE zainstalują zestaw inteligentnych urządzeń. Testowe zestawy zostaną dopasowane indywidualnie do każdego użytkownika.

Wiceprezes PGE ds. innowacji Paweł Śliwa podkreślił, że na takiej współpracy zyskuje nie tyko firma, ale przede wszystkim klienci.

- Program "Włącz się na przyszłość" bardzo dobrze oddaje też istotę działania PGE Nowa Energia, której zadaniem jest budowanie i rozwijanie nowych obszarów biznesu oraz szukanie nowych rozwiązań, które mogą zostać włączone do działalności całej Grupy. W tym przypadku chcemy zakończyć pilotaż stworzeniem docelowego produktu, który PGE Obrót będzie mogła oferować klientom na szeroką skalę - dodał Śliwa.

Uczestnictwo w pilotażu jest darmowe, bez opłat za dostarczanie, montaż i eksploatację urządzeń. Dzięki inteligentnym urządzeniom testerzy będą mogli zarządzać energią elektryczną z poziomu mobilnej aplikacji, a swoimi opiniami i obserwacjami będą dzielić się ze specjalistami z PGE w comiesięcznych ankietach. Zebrane informacje posłużą później do stworzenia przez PGE oferty jak najlepiej dopasowanej do potrzeb różnych grup klientów.

Do grona testerów może dołączyć każdy poprzez specjalnie stworzoną stronę internetową www.wlaczsienaprzyszlosc.pl

Pilotażowy projekt jest też promowany przez PGE w ramach nowej kampanii pod hasłem "Jesteśmy przy Tobie", która zwraca uwagę m.in. na innowacyjność Grupy PGE.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Na tegoroczne wakacje wydamy średnio niemal 300 zł więcej na osobę niż rok temu

Średnio 2042 zł wyda statystyczny Polak na tegoroczne wakacje; to o niemal 300 zł więcej niż rok wcześniej - wynika z badania "Wakacyjny Portfel Polaków 2026". Przeciętne gospodarstwo domowe na letni wypoczynek przeznaczy ok. 5,1 tys. zł, czyli ponad 700 zł więcej niż w 2025 r.

Łzy w cechowni i wagonik z ostatnią toną węgla. Historyczny koniec wydobycia w KWK Bielszowice

W czwartek, 25 czerwca, po 122 latach działalności symbolicznie zakończono wydobycie węgla w kopalni Bielszowice. - Przez te wszystkie dekady Bielszowice były naszym wspólnym domem i miejscem ciężkiej pracy. Złoża, które pozostawili nam nasi przodkowie, pozwoliły zbudować pomyślność wielu pokoleń - podkreślano podczas czwartkowej uroczystości.

Energetyczni giganci podpisali list intencyjny ws. odbudowy energetyki Ukrainy

Szefowie PGE, Orlenu, Enei i Tauronu podpisali w Gdańsku list intencyjny dotyczący zaangażowania w odbudowę ukraińskiej infrastruktury energetycznej. Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podkreślił, że nie wyobraża sobie, żeby polskie firmy nie brały udziału w odbudowie Ukrainy.

Górnicza spółka wygrała proces z ekologami. Poszło o koncesję

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Fundacji Frank Bold. Tym samym zakończył się wieloletni spór dotyczący koncesji Kopalni Turów.