Park Śląski ma nowego szefa. Na stanowisko został powołany Krzysztof Opałka

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Specjaliści z SGGW, którzy przeprowadzili pierwszy przegląd drzewostanu w historii Parku podkreślili, że ten teren, położony na pograniczu Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich, ma olbrzymi potencjał, ale - aby zachować jego unikatowe walory - należy o niego zadbać

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Park Śląski ma nowego szefa. W poniedziałek, 15 kwietnia na stanowisko prezesa został powołany Krzysztof Opałka – poinformowało biuro prasowe spółki WPKiW SA.

- Krzysztof Opałka ma 61 lat i jest doświadczonym menedżerem i liderem o szerokim zakresie kompetencji, od zarządzania ogólnego po kryzysowe. Odpowiadał za zarządzanie wiodącymi spółkami międzynarodowymi, działającymi na rynku polskim. Ma szerokie doświadczenie w rozwoju biznesu zdobyte na stanowiskach menedżerskich najwyższego szczebla (dyrektor sprzedaży i marketingu, dyrektor generalny, prezes zarządu) w branżach takich, jak budownictwo infrastrukturalne i ogólne, przemysł ciężki, materiały budowlane, recykling i rewitalizacja obszarów poprzemysłowych – poinformowano w komunikacie.

Nowy szef parku to absolwent Transition for Executives Program w szwajcarskim IMD International Institute for Management Development, ukończył socjologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Posiada uprawnienia technika budowlanego, a z tą branżą jest związany od wielu lat. Jako m.in. Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu spółki Slag Recycling, Wiceprezes Zarządu SKANSKA SA czy Dyrektor Generalny i Członek Zarządu Pavimental Polska Sp. z o.o. Skutecznie zarządzał organizacjami zatrudniającymi 800 pracowników, a także portfolio projektów wartym 800 000 000 zł w skali roku.

W latach 2001-2004 był czterokrotnie nagradzany wyróżnieniem Pulsu Biznesu „Gazele Biznesu” za wybitne osiągnięcia firmy. Otrzymał Nagrodę Ministra Ochrony Środowiska za szczególny osobisty wkład w proces rewitalizacji obszarów poprzemysłowych w Polsce.

- Krzysztof Opałka to niezwykle doświadczony manager, ma bardzo bogate portfolio skutecznie przeprowadzonych projektów inwestycyjnych i rewitalizacyjnych. Mamy nadzieję, że będzie efektywnie zarządzać tą szczególną przestrzenią naszego regionu. Chcemy żeby Park Śląski był wizytówką i najlepszym przykładem jego rozwoju. Liczymy, że już za parę lat spotkamy się tutaj mówiąc, że zmodernizowany Park Śląski ma wreszcie nowy i właściwy dla siebie wymiar, godny XXI wieku - mówił Tomasz Papaj, przewodniczący rady nadzorczej Parku Śląskiego przedstawiając nowego prezesa w czasie briefingu prasowego.

Wśród najważniejszych wyzwań stojących przed nowym Prezesem Parku Śląskiego wymienić należy oczywiście przeprowadzenie kluczowego dla tej przestrzeni procesu modernizacji. Ma mu w tym pomóc szerokie doświadczenie biznesowe oraz inwestycyjne.

- Zdaję sobie sprawę jak ważny jest Park Śląski dla tego regionu. To dla mnie duże wyróżnienie i mam ogromną determinację, by ta przestrzeń już wkrótce odzyskała należny mu blask. Liczę na współpracę nie tylko z władzami samorządowymi czy lokalnymi, ale też środowiskiem społecznym, które aktywnie angażuje się w działania podejmowane na terenie Parku Śląskiego. Ze swojej strony zapewniam, że wykorzystam całe swoje doświadczenie do efektywnej pracy na rzecz tego szczególnego miejsca – powiedział Krzysztof Opałka podczas pierwszego spotkania z dziennikarzami.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Firmy z USA gotowe inwestować w Polsce w fabrykę paliwa do SMR i komponenty dla satelitów

Amerykańska spółka X-Energy deklaruje gotowość do zainwestowania w Polsce blisko 1 mld dolarów w ramach Zielonego Okręgu Przemysłowego Kaszubia. Z kolei Quantum Space rozważa produkcję w Polsce komponentów do satelitów oraz systemów służących ochronie i bezpieczeństwu infrastruktury satelitarnej w przestrzeni kosmicznej.

ORLEN stworzy sieć „komfortek” dla podróżujących ze szczególnymi potrzebami

ORLEN jako pierwsza firma paliwowa w Polsce uruchamia program, który ma zwiększyć komfort podróżowania po kraju osób ze szczególnymi potrzebami. Przy najważniejszych trasach powstanie ponad 30 tzw. „komfortek” – specjalistycznych pomieszczeń higieniczno-opiekuńczych.

Trójkąt Transformacji. Co po fedrowaniu? Cyfrowy i bezpieczny Śląsk

W Katowicach wiele razy mówiono, że transformacja Śląska powinna być sprawiedliwa, zrównoważona, nowoczesna, zielona, ambitna i innowacyjna. Prof. Artur Dyczko, dyrektor Oddziału Górnośląskiego PIG-PIB, dopisał do tej listy słowo: bezpieczna. Jego wystąpienie pokazało wizję Cyfrowego i Bezpiecznego Śląska - regionu, który dzięki danym, mapom, modelom, monitoringowi i cyberodporności będzie potrafił nie tylko przechodzić transformację, ale także ją rozumieć, monitorować i zabezpieczać.

Na koniec maja br. zasoby złota wzrosły do 613,9 ton

W rezerwach Narodowego Banku Polskiego na koniec maja było niemal 613,9 ton złota - poinformował w piątek bank centralny. To wzrost o ponad 18 ton wobec poprzedniego miesiąca.