Paliwa: Grupa Lotos ma nową radę (w starym składzie)

1497473653 lotos lotos pl

fot: lotos.pl

Cały skład dotychczasowej rady nadzorczej Lotosu, którą sformowano w 2016 r., nadal pełnić będzie funkcje w ciągu nowej kadencji

fot: lotos.pl

Skład nowej Rady Nadzorczej Grupy Lotos SA na kolejną, X kadencję władz spółki powołało na posiedzeniu w środę (14 czerwca) Walne Zgromadzenie akcjonariuszy - informuje Lotos w raporcie bieżącym.

Liczbę członków rady ustalono na 8 osób, a w jej skład wejdzie wszystkich siedmioro członków dotychczasowej rady nadzorczej, którzy powołani zostali w styczniu, czerwcu i grudniu 2016 r. w trakcie trwania IX kadencji, po zmianach personalnych w radie i zarządzie Lotosu. Nadal funkcje swe pełnić będą:

Beata Kozłowska-Chyła (dotychczas przewodniczyła RN - doktor nauk prawnych i wykładowca Wydziału Prawa i Administracji UW, arbiter sądu przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie, ekspert Sejmu RP, pracowała m.in. w radach PZU, skąd odeszła po głośnym konflikcie z prezesam, i TVP),

Katarzyna Lewandowska (dotąd wiceprzewodnicząca RN - absolwentka SGH, zatrudniona w Ministerstwie Skarbu Państwa, z doświadczeniem w nadzorze nad spółkami przemysłu obronnego, portami morskimi, monopolem gier liczbowych i loterii pieniężnych oraz w górnictwie węgla kamiennego, obecnie w KPRM),

Agnieszka Szklarczyk-Mierzwa (sekretarz RN, prawnik po UJ i Krajowej Szkole Administracji Publicznej, radcy prawny, związana zawodowo m.in. z Ministerstwem Sprawiedliwości i Ministerstwem Gospodarki. Obecnie pracuje w Departamencie Ropy i Gazu ME, specjalistka prawa międzynarodowego, UE, gospodarczego i energetycznego), 

Dariusz Figura (informatyk po Politechnice Warszawskiej i podyplomowych studiach MBA w Warsaw Business School, zawodowo wiceprezes spółki informatycznej),

Mariusz Golecki (dr hab. nauk prawnych, profesor pracowni Badań Kognitywnych nad Prawem na Uniwersytecie Łódzkim, wykładowca SGH, członek władz Polskiego Stowarzyszenia Ekonomicznej Analizy Prawa. Studiował w Warszawie i Cambridge, pracował w Ministerstwie Kultury i Sztuki/Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwie Finansów, stypendysta Komisji Europejskiej, pracował dydaktycznie w Hamburgu, Nowym Sączu, Cambridge, Tokio i Debreczynie. Jest adwokatem i radcą Prokuratorii Generalnej RP, kierował departamentem prawnym Ministerstwa Finansów, współprzewodniczył delegacji polskiej w Komisji ONZ ds. Międzynarodowego Prawa Handlowego (UNCITRAL). Od października 2016 r. wspiera ministra rozwoju i finansów kierując Radą ds. Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania),

Piotr Ciach (prawnik po UMC-S w Lublinie i MBA, pracuje w Ministerstwie Energii, zasiada też w radzie nadzorczej Spółki Restrukturyzacji Kopalń, wcześniej nadzorował m.in. Polski Holding Obronny, Polską Grupę Zbrojeniową i Tauron PE),

Adam Lewandowski (radca prawny, absolwent UW, pracował w sektorze bankowo-finansowym w PeKaO, BOŚ, BPS, był dyrektorem departamentun kadr w PGNiG oraz w PGNiG Termika).

Wszyscy członkowie ponowili oświadczenia, że nie figurują w rejestrze dłużników niewypłacanych KRS, ani nie prowadzą jakiejkolwiek działaności konkurencyjnej wobec Lotosu.

Rada Nadzorcza zgodnie z regulaminem w Grupie Lotos nadzoruje jej działalność, może delegować swych członków do pełnienia wskazanych funkcji w spółce a także tworzyć stałe i doraźne komitety monitorujące określone sfery działalności spółki (m.in. audytu, strategii i rozwoju oraz ds. zarządzania). Rada wysuwa też biegłego rewidenta do kontroli sprawozdań spółek skupionych w grupie.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.