Nowy kabriolet Opla będzie produkowany w Gliwicach - ogłosiły w czwartek władze firmy Opel/Vauxhall. Kabriolet pojawi się na rynku w 2013 roku.
Konstrukcja nowego kabrioletu będzie oparta na architekturze samochodów kompaktowych firmy Opel/Vauxhall, takich jak aktualna Astra, Astra Sports Tourer oraz Astra GTC, która niedługo zostanie wprowadzona do sprzedaży - czytamy w komunikacie.
Kabriolet będzie wytwarzany w Gliwicach razem z obecnym modelem pięciodrzwiowej Astry.
"Ogłoszenie decyzji o uruchomieniu produkcji tego modelu jest kolejnym ważnym momentem dla zakładu. Jesteśmy zadowoleni, że nasze wysiłki nie poszły na marne, a doświadczenie, które nabywają pracownicy zakładu produkując Astrę IV będzie wykorzystane w kolejnych latach" - powiedział z tej okazji cytowany w komunikacie Andrzej Korpak, dyrektor gliwickiego zakładu.
Nazwa, ceny i wyposażenie samochodu zostaną ogłoszone przed datą premiery.
Nastroje przedsiębiorców gorsze niż dane z gospodarki
Nastroje przedsiębiorców są bardziej pesymistyczne, niż wskazywałyby na to dane gospodarcze publikowane przez GUS - oceniło Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury w czerwcu br. wzrósł o 0,9 punktu wobec wartości z ubiegłego miesiąca.