Niedzielni kierowcy wyruszają już w trasy. Bądźmy za kółkiem ostrożni – ostrzega TomTom

Mająca swa siedzibę w Holandii firma TomTom, wiodący na świecie dostawcą rozwiązań lokalizacyjnych i nawigacyjnych, namawia do szczególnej ostrożności na drogach. Według przeprowadzonego przez firmę badania, co druga osoba, która deklaruje, że samochodu używa sporadycznie będzie prowadzić auto w czasie świąt Bożego Narodzenia.

- Wyniki badania bardzo wyraźnie wskazują na ważną tendencję, która powinna stanowić sygnał ostrzegawczy dla wszystkich kierowców. Podczas najbliższych świąt za kierownicami aut w całej Polsce zasiądą tak zwani „niedzielni kierowcy”, których w tym wypadku należałoby nazwać „świątecznymi kierowcami”. Otóż co druga osoba, która deklaruje, że samochodu używa sporadycznie, czyli najwyżej 3 razy w miesiącu, w czasie świąt Bożego Narodzenia będzie prowadzić samochód. Co więcej – ponad połowa z osób, które będą kierowcami ocenia siebie jako złych kierowców! - komentuje w nadesłanym do portalu nettg.pl komunikacie Jan Ściegienny z firmy Hill and Knowlton, reprezentującej TomTom w Polsce.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Rachunek za upał w Europie poraża

Ostatnie, bardzo gorące lata pokazały, że „rekordowe temperatury” to nie tylko problem komfortu. To bezpośredni cios w PKB, budżety firm i finanse publiczne całej Unii. Ekonomiści coraz częściej mówią wprost: upał to nowe ryzyko systemowe, porównywalne z inflacją czy kryzysem energetycznym.

Jak śląskie sklepy internetowe radzą sobie z konkurencją cenową

Województwo śląskie to drugi największy rynek e-commerce w Polsce (ok. 6,5 tys. zarejestrowanych sklepów). Śląskie MŚP wygrywają konkurencję cenową nie globalną obniżką cen, ale połączeniem wąskiej specjalizacji kategorycznej, automatyzacji decyzji cenowych i szybkiej dostawy regionalnej.

Wtorek na szynach bez komplikacji?

PKP Polskie Linie Kolejowe nie planują wstrzymania ruchu pociągów towarowych we wtorek - poinformował Piotr Hamarnik z biura prasowego PKP PLK. Ruch pociągów towarowych był wstrzymany w poniedziałek od godz. 13 do 19; w tym czasie priorytetowo były obsługiwane pociągi pasażerskie.

Inflacja w czerwcu wyniosła 2,7 proc.

Inflacja w czerwcu wyniosła 2,7 proc. - powiedział PAP ekonomista Banku Pekao Kamil Łuczkowski. Wyjaśnił, że spowolnienie inflacji to głównie efekt niższych cen paliw, które w czerwcu mogły stanieć w stosunku do maja nawet o 6 proc.