Górnictwo: 217 narciarzy powalczy o Puchar Prezesa Kompanii

fot: Maciej Dorosiński

W tym roku na stoku w Cieńkowie zmierzy się 217 narciarzy, którzy będą reprezentować 13 jednostek organizaycyjnych Kompanii Węglowej

fot: Maciej Dorosiński

Już w najbliższą sobotę (7 marca) na stoku Stacji Narciarskiej Cieńków odbędą się zawody narciarskie w slalomie gigancie o Puchar Prezesa Kompanii Węglowej. W tym roku do rywalizacji zgłosiło się 217 zawodników z 13 jednostek organizacyjnych KW - poinformowali portal górniczy nettg.pl organizatorzy.

Celem Zawodów jest wyłonienie najlepszych narciarzy spośród pracowników kopalń i zakładów wchodzących w skład Kompanii oraz spółek powiązanych kapitałowo. W zawodach mogą wziąć udział także członkowie ich rodzin (małżonkowie i dzieci).

Zawody będą odbywały się w kategoriach kobiet i mężczyzn, które dodatkowo zostaną podzielone na przedziały wiekowe. Ogółem organizatorzy ustalili 10 grup, w których będzie przebiegać rywalizacja. Warto zaznaczyć, że w każdej grupie może startować tylko dwóch zawodników z danej kopalni, zakładu czy spółki powiązanej kapitałowo.

Puchar Prezesa Kompanii Węglowej zdobędzie drużyna, której zawodnicy uzyskają największą liczbę punktów. Ekipa, która zajmie II miejsce, otrzyma Puchar Prezesa Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej, a ostatnie miejsce na podium zostanie uhonorowane Pucharem Dyrektora Stacji Narciarskiej Cienków. Przyznane zostaną też nagrody indywidualne dla najlepszych narciarzy z poszczególnych kategorii wiekowych.

W gronie 13 drużyn, które powalczą o Puchar Prezesa znalazły się: Centrala Kompanii Węglowej, KWK Bolesław Śmiały, KWK Brzeszcze, KWK Chwałowice, KWK Jankowice, KWK Marcel, KWK Piast, KWK Pokój, KWK Rydułtowy-Anna, KWK Sośnica-Makoszowy, KWK Ziemowit, Oddział Zakład Elektrociepłownie oraz spółka Haldex.

Przypomnijmy, że w ub.r. zawody nie doszły do skutku. Zima niestety poskąpiła śniegu. Natomiast w 2013 r. najlepsi w Cieńkowie okazali się narciarze z kopalni Bolesław Śmiały. Kolejne miejsca na podium przypadły wówczas reprezentantom Marcela i Jankowic.

W tym roku organizatorzy uspokajają. W Wiśle na Stacji Narciarskiej Cieńków jest od 30 do 80 cm śniegu, a temperatura w nocy spada poniżej zera.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Na tegoroczne wakacje wydamy średnio niemal 300 zł więcej na osobę niż rok temu

Średnio 2042 zł wyda statystyczny Polak na tegoroczne wakacje; to o niemal 300 zł więcej niż rok wcześniej - wynika z badania "Wakacyjny Portfel Polaków 2026". Przeciętne gospodarstwo domowe na letni wypoczynek przeznaczy ok. 5,1 tys. zł, czyli ponad 700 zł więcej niż w 2025 r.

Łzy w cechowni i wagonik z ostatnią toną węgla. Historyczny koniec wydobycia w KWK Bielszowice

W czwartek, 25 czerwca, po 122 latach działalności symbolicznie zakończono wydobycie węgla w kopalni Bielszowice. - Przez te wszystkie dekady Bielszowice były naszym wspólnym domem i miejscem ciężkiej pracy. Złoża, które pozostawili nam nasi przodkowie, pozwoliły zbudować pomyślność wielu pokoleń - podkreślano podczas czwartkowej uroczystości.

Energetyczni giganci podpisali list intencyjny ws. odbudowy energetyki Ukrainy

Szefowie PGE, Orlenu, Enei i Tauronu podpisali w Gdańsku list intencyjny dotyczący zaangażowania w odbudowę ukraińskiej infrastruktury energetycznej. Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podkreślił, że nie wyobraża sobie, żeby polskie firmy nie brały udziału w odbudowie Ukrainy.

Górnicza spółka wygrała proces z ekologami. Poszło o koncesję

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Fundacji Frank Bold. Tym samym zakończył się wieloletni spór dotyczący koncesji Kopalni Turów.