Neostrada bez śmieci

Laptop klawiatura komputer ARC

fot: ARC

TP SA wprowadza ważną antyspamową zmianę w konfiguracji Neostrady

fot: ARC

Internauci rozsyłający pocztę spamową muszą się liczyć, że już wkrótce zostaną zablokowani. Przygotowywana jest zmiana przepisów, która umożliwi blokowanie ich komputerów.

Telekomunikacja Polska już za kilka dni - 1 grudnia - wprowadza zmiany w usłudze \"bezpieczny dostęp\". Dotyczy to funkcjonowania poczty elektronicznej. Pozwolą one zmniejszyć ilość informacji śmieciowej, czyli spamu, rozsyłanego m.in. w efekcie działania wirusów.

- Zmiana polega na ograniczeniu komunikacji pomiędzy programami pocztowymi, a serwerami poprzez port 25 i przeniesieniu jej na porty 587 i 465. Dlatego zachęcamy internautów, aby w ustawieniach programu pocztowego, z którego korzystają, wprowadzili niezbędne modyfikacje - informuje nettg.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Wprowadzane zmiany zdopingują osoby korzystające z programów pocztowych - takich jak: Outlook, Outlook Express, The Bat, Thunderbird lub innych - do sprawdzenia konfiguracji kont pocztowych.
- Jeśli serwer poczty wychodzącej (SMTP) jest skonfigurowany tak, by korzystał z portu 25, należy zmienić go na port 465 lub 587. W ten sposób internauci zyskają pewność, że będą mogli bez problemu korzystać z poczty e-mail również po 1 grudnia - dodaje rzecznik Grupy TP.

Instrukcje zmiany konfiguracji programów pocztowych można znaleźć na stronie www.tp.pl/cert/poczta lub na stronach dostawców usług pocztowych. Zmiany w funkcjonowaniu poczty nie dotyczą tych internautów, którzy wysyłają e-maile logując się do serwisu internetowego (strony WWW dostawcy poczty). Przeniesienie komunikacji mailowej z portu 25 zainicjowała TP wspólnie z dużymi serwisami pocztowymi.

Zarząd TP uważa, że wprowadzane zmiany będą korzystne dla klientów, ponieważ pomogą im m.in. uniknąć problemów wynikających z nieświadomego wysyłania spamu, takich jak słaba wydajność komputera czy przeciążenie domowego łącza. Ponadto uchronią klientów TP przed ewentualnymi przykrymi konsekwencjami wynikającymi ze zmian planowanych w polskim prawie. W zapowiedziach jest zobowiązanie usługodawców do blokowania użytkowników wysyłających spam, a na samych użytkowników - kary grzywny.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.