Nagrody: PKP Energetyka odpowiedzialnym pracodawcą

1335352373 pkp energetyka pracownicy pkpenergetyka pl

fot: pkpenergetyka.pl

PKP Energetyka zatrudnia ponad 7000 pracowników

fot: pkpenergetyka.pl

PKP Energetyka została doceniona za szczególną dbałość o warunki pracy oraz rozwój pracowników. Potwierdzeniem rzetelności, wiarygodności i wysokiej pozycji rynkowej spółki jest otrzymany, po raz drugi z rzędu, tytuł Odpowiedzialny Pracodawca - Lider HR - poinformowała portal górniczy nettg.pl Monika Żychlińska, rzecznik prasowy spółki.

Nagroda jest efektem polityki personalnej firmy, której głównym filarem jest szczególna dbałość o rozwój pracowników. Spersonalizowane programy szkoleniowe, finansowane m.in. z funduszy europejskich, umożliwiają im podnoszenie kompetencji. Elementem strategii szkoleniowej jest wdrażanie akademii rozwoju dla kluczowych grup pracowników - program edukacyjny dla kadry menedżerskiej, program dedykowany dla pracowników sprzedaży oraz obsługi Klienta. Ważnym ogniwem rozwoju jest System Zarządzania Kompetencjami, umożliwiający określenie wymogów kompetencyjnych na stanowiskach pracy. Ponadto PKP Energetyka aktywnie wspiera indywidualne inicjatywy pracowników w zakresie udoskonalania kompetencji. Uzupełnieniem systemu podwyższania kompetencji zawodowych są prowadzone przez spółkę programy dofinansowujące studia wyższe lub podyplomowe oraz kursy językowe.

- PKP Energetyka zatrudnia ponad 7000 pracowników. Zaangażowane i wyspecjalizowane kadry to największy kapitał naszej spółki. W firmie stawiamy na rozwój oraz utrzymywanie przyjaznej i twórczej atmosfery pracy. Stale motywujemy pracowników do dzielenia się swoimi nowatorskimi projektami, najciekawszymi pomysłami usprawniającymi biznes. To za sprawą innowacyjnych rozwiązań proponowanych przez naszą kadrę budujemy przewagę konkurencyjną - mówi Tadeusz Skobel, prezes PKP Energetyka.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

URE zatwierdził taryfę Gaz-Systemu z uwzględnieniem odcinka gazociągu jamalskiego

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę na przesył gazu przez Gaz-System - poinformował Urząd. Po raz pierwszy taryfa dotyczy też polskiego odcinka gazociągu jamalskiego.

Konsolidacja w śląskiej zbrojeniówce. Bumar-Łabędy przejmuje Bumar-Mikulczyce

Śląska zbrojeniówka łączy siły. Gliwicki zakład Bumar-Łabędy przejmie Bumar-Mikulczyce z Zabrza. Ogłoszono już plan połączenia, który – jak zaznaczono – wpisuje się w długofalową strategię Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Obie spółki znalazły się także na liście kluczowych firm programu SAFE.

Marian Zmarzły: Bezpieczna transformacja energetyki wymaga odporności cyfrowej

O cyberataku na polski sektor energii, ciągłości działania, roli Politechniki Śląskiej oraz współpracy sektora przemysłowego, nauki i administracji rozmawiamy z dr. Marianem Zmarzłym, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Energii.

Osiedle przy ul. Kosmicznej w katowickim Giszowcu gotowe do użytkowania

Realizacja jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie i ekologicznie inwestycji mieszkaniowych Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Kosmicznej 57 b–h zakończona. Mieszkania są gotowe do użytkowania i czekają na nowych najemców.