Mobilny bilet KZK GOP

1 września br. Komunikacyjny Związek Komunalny GOP uruchomił usługę umożliwiającą zakup biletów jednorazowych poprzez telefon komórkowy – ogłosił KZK GOP na stronie internetowej. Zakupu będzie można dokonać za pomocą aplikacji moBilet. Warunkiem, który trzeba spełnić, aby takiego transakcji dokonać, jest posiadanie telefonu komórkowego z dostępem do Internetu przez GPRS lub WI-FI. Aparat telefoniczny musi obsługiwać programy Java.

Jak kupić bilet przez telefon?

Najpierw trzeba zarejestrować się na stronie internetowej www.mobilet.pl (rejestracja jest jednorazowa i bezpłatna), gdzie podajemy numer telefonu oraz swoje dane osobowe. Program poprosi również o wybór sposobu płatności: polecenie zapłaty bądź zasilenie konta poprzez prepaid, tzw. przedpłata, zasilenie konta.

Kolejnym etapem jest pobranie aplikacji na nasz telefon i zainstalowanie jej. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji należy wpisać swoje hasło.

Rozdaje płatności

W przypadku wybrania polecenia zapłaty przy rejestracji należy wydrukować 2 kopie formularza zgody na obciążenie rachunku bankowego, które należy podpisać i dostarczyć do swojego banku. Potwierdzoną przez kopię bank należy wysłać na adres Spółki Projekt&Parking z Poznania lub zeskanowaną na adres mailowy spółki. Profil zostaje aktywowany po otrzymaniu zgody.
W przypadku wybrania opcji prepaid, czyli przedpłaty po zakończeniu rejestracji zalogowaniu w swoim profilu wyświetli się numer konta, które należy zasilić. Z tego konta przy zakupie biletu będą pobierane pieniądze.

Kontrola biletów

Bilet elektroniczny należy skasować bezpośrednio po ruszeniu pojazdu i uruchomieniu aplikacji. Zamknięcie aplikacji następuje w menu „Skasuj bilet” po 30 a następnie po 15 sekundach.

Jeżeli aplikacja zamknie się automatycznie, wówczas po ponownym jej uruchomieniu wyświetli się ekran startowy z napisem „Opóźniony start”. Jeżeli aplikacja zamknie się 4 razy z rzędu, tak jak opisano powyżej, konto zostanie zablokowane. Aby je odblokować, trzeba zadzwonić na infolinię.

Czas zakupu i ważności biletu pobierany jest zdalnie przez aplikację z serwera. Godzina ustawiona w telefonie nie ma znaczenia (tak samo jak w przypadku biletów papierowych, gdzie o ważności biletu decyduje czas drukowany przez kasownik). Podczas kontroli biletów kontrolerowi należy pokazać telefon komórkowy - kontroler oceni ważność biletu odczytując wszystkie informacje i zabezpieczenia.

Za pomocą telefonu będzie można kupić wszystkie rodzaje biletów jednorazowych 2,60 zł (1,30 zł ulgowy) uprawniający do poruszania się na terenie jednego miasta, 3 zł (1,50 zł ulgowy) uprawniające do podróżowanie po terenie dwóch miast oraz za 4 zł (2 zł ulgowy) uprawniający do poruszania się po terenie 3 i więcej miast (bilet ten jest również biletem godzinnym, uprawniającym do poruszania się środkami komunikacji miejskiej przez godzinę od skasowania, niezależnie od ilości przesiadek).

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Firmy z USA gotowe inwestować w Polsce w fabrykę paliwa do SMR i komponenty dla satelitów

Amerykańska spółka X-Energy deklaruje gotowość do zainwestowania w Polsce blisko 1 mld dolarów w ramach Zielonego Okręgu Przemysłowego Kaszubia. Z kolei Quantum Space rozważa produkcję w Polsce komponentów do satelitów oraz systemów służących ochronie i bezpieczeństwu infrastruktury satelitarnej w przestrzeni kosmicznej.

ORLEN stworzy sieć „komfortek” dla podróżujących ze szczególnymi potrzebami

ORLEN jako pierwsza firma paliwowa w Polsce uruchamia program, który ma zwiększyć komfort podróżowania po kraju osób ze szczególnymi potrzebami. Przy najważniejszych trasach powstanie ponad 30 tzw. „komfortek” – specjalistycznych pomieszczeń higieniczno-opiekuńczych.

Trójkąt Transformacji. Co po fedrowaniu? Cyfrowy i bezpieczny Śląsk

W Katowicach wiele razy mówiono, że transformacja Śląska powinna być sprawiedliwa, zrównoważona, nowoczesna, zielona, ambitna i innowacyjna. Prof. Artur Dyczko, dyrektor Oddziału Górnośląskiego PIG-PIB, dopisał do tej listy słowo: bezpieczna. Jego wystąpienie pokazało wizję Cyfrowego i Bezpiecznego Śląska - regionu, który dzięki danym, mapom, modelom, monitoringowi i cyberodporności będzie potrafił nie tylko przechodzić transformację, ale także ją rozumieć, monitorować i zabezpieczać.

Na koniec maja br. zasoby złota wzrosły do 613,9 ton

W rezerwach Narodowego Banku Polskiego na koniec maja było niemal 613,9 ton złota - poinformował w piątek bank centralny. To wzrost o ponad 18 ton wobec poprzedniego miesiąca.