Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.72 PLN (-0.25%)

KGHM Polska Miedź S.A.

291.40 PLN (-0.88%)

ORLEN S.A.

127.52 PLN (-1.07%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.27 PLN (-2.30%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.25 PLN (-1.72%)

Enea S.A.

20.92 PLN (-0.66%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.90 PLN (-1.04%)

Złoto

5 186.40 USD (+0.54%)

Srebro

87.53 USD (+2.53%)

Ropa naftowa

98.13 USD (+1.29%)

Gaz ziemny

3.22 USD (-0.68%)

Miedź

5.89 USD (+0.03%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.72 PLN (-0.25%)

KGHM Polska Miedź S.A.

291.40 PLN (-0.88%)

ORLEN S.A.

127.52 PLN (-1.07%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.27 PLN (-2.30%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.25 PLN (-1.72%)

Enea S.A.

20.92 PLN (-0.66%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.90 PLN (-1.04%)

Złoto

5 186.40 USD (+0.54%)

Srebro

87.53 USD (+2.53%)

Ropa naftowa

98.13 USD (+1.29%)

Gaz ziemny

3.22 USD (-0.68%)

Miedź

5.89 USD (+0.03%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Media: nowy dyrektor katowickiej TVP

fot: Andrzej Bęben/ARC

2 stycznia 2016 r. TVP Katowice, analogicznie do innych oddziałów TVP, zmieniła nazwę na TVP3 Katowic

fot: Andrzej Bęben/ARC

Tomasz Szymborski został dyrektorem katowickiego oddziału Telewizji Polskiej. Nominację z rąk prezesa Jacka Kurskiego odebrał 8 marca. Do 2010 r. był przez 1,5 roku pracownikiem katowickiego ośrodka, m.in. jako sekretarz programu.

Dotychczas katowickim ośrodkiem TVP kierował (od lutego 2010 r.) Jerzy Nachel, wieloletni dziennikarz TVP Katowice. Ma zostać w ośrodku, ale na innym stanowisku.

Nowy dyrektor pracował m.in. w Rzeczpospolitej, Trybunie Śląskiej, Radiu RMF FM, współpracował też z Dziennikiem Zachodnim. Ostatnio był publicystą portalu Wpolityce.pl, prowadził też własną działalność jako dziennikarz freelancer. Wpolityce.pl i Wgospodarce.pl często poruszał tematykę górniczą.

Szymborski znany jest w środowisku prasowym jako dziennikarz śledczy. W 2003 r., pracował wówczas w dzienniku Rzeczpospolita, otrzymał Nagrodę Watergate Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za publikacje z zakresu dziennikarstwa śledczego. W środowisku znany jest również jako "tropicielˮ tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa. To po jego publikacjach wiceprezes Katowickiego Holdingu Węglowego Krzysztof Mróz zmuszony był podać się do dymisji (sąd lustracyjny z początkiem marca uznał go za kłamcę lustracyjnego).

Zapytany przez portal górniczy nettg.pl o to co zamierza uczynić w TVP Katowice, Tomasz Szymborski odpowiedział krótko: stawiam na ewolucję a nie na rewolucję.

Oddział TVP Katowice jest największym ośrodkiem regionalnym telewizji publicznej. Powstał 3 grudnia 1957 r. Wówczas to utworzono stację o nazwie Telewizja Katowice, nadano pierwszy program obejmujący zasięgiem południową i zachodnią część kraju (obecne województwo śląskie, znaczną część województwa opolskiego i małopolskiego, małą część województwa świętokrzyskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego). 2 stycznia 2016 r. TVP Katowice, analogicznie do innych oddziałów TVP, zmieniła nazwę na TVP3 Katowice.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Jak zostać kontrolerem finansowym? Ścieżka rozwoju, obowiązki i zarobki

Rola kontrolera finansowego to jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków rozwoju. Zawód ten opiera się na dostarczaniu zarządom kluczowych danych niezbędnych do podejmowania strategicznych decyzji. Jeśli szukasz stanowiska, które łączy analitykę z realnym wpływem na biznes i kontaktem z ludźmi, sprawdź, jak skutecznie zaplanować swoją ścieżkę rozwoju.

Gawkowski: W ostatnich dniach doszło do nieudanego cyberataku na Narodowe Centrum Badań Jądrowych

W ostatnich dniach doszło do cyberataku na Narodowe Centrum Badań Jądrowych; polegał on na próbie przełamania zabezpieczeń, która została powstrzymana - przekazał w czwartek wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Dodał, że atak prawdopodobnie był kierowany z Iranu.

Walą się fundamenty europejskiego planu klimatycznego

Handel uprawnieniami do emisji stał się jednym z głównych tematów Rady Europejskiej w sprawie konkurencyjności UE, a interwencja w system uprawnień do emisji przestała wydawać się fikcją

Potencjał eksportowy Polski wzrósł siedmiokrotnie od akcesji do UE

Wartość eksportu towarów z Polski w 2025 roku wyniosła 366,2 mld euro, co oznacza wzrost o 3,7 proc. w stosunku do 2024 roku – wynika z danych GUS. To też kilkukrotnie więcej niż w 2004 roku, kiedy wstępowaliśmy do Unii Europejskiej. Blisko 75 proc. produktów wysyłamy do państw członkowskich, a ich swobodny przepływ umożliwia wspólny rynek. Zdaniem ekspertów stał się on trampoliną dla polskiego eksportu, na czym korzystają zarówno firmy, jak i konsumenci. Wciąż jednak napotyka on szereg wewnętrznych barier.