Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 760.96 USD (+0.30%)

Srebro

77.43 USD (+0.54%)

Ropa naftowa

98.26 USD (-1.04%)

Gaz ziemny

2.68 USD (-0.41%)

Miedź

6.02 USD (+0.05%)

Węgiel kamienny

101.70 USD (-1.12%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 760.96 USD (+0.30%)

Srebro

77.43 USD (+0.54%)

Ropa naftowa

98.26 USD (-1.04%)

Gaz ziemny

2.68 USD (-0.41%)

Miedź

6.02 USD (+0.05%)

Węgiel kamienny

101.70 USD (-1.12%)

Łódź: Ryanaira majowa przeprowadzka

fot: Wikipedia

Irlandzkie tanie linie lotnicze poza Modlinem będą operowały nieco ponad tydzień

fot: Wikipedia

Irlandzka linia lotnicza Ryanair od 5 do 14 maja br. przeniesie wszystkie rejsy z lotniska w Łodzi do podwarszawskiego lotniska Modlin - poinformowała rzeczniczka prasowa portu w Modlinie Magdalena Bojarska. Powodem zmian jest remont pasa w Łodzi.

"Operująca na naszym lotnisku linia lotnicza Ryanair poinformowała, że w dniach 5-14 maja 2014 r., z powodu prowadzonych robót na drodze startowej portu lotniczego w Łodzi, wszystkie rejsy będą realizowane do i z Lotniska Warszawa/Modlin. Oznacza to dla portu dodatkowych 40 operacji lotniczych na trasach do: East Midlands, Londynu Stansted, Dublina, Oslo Rygge" - przekazała w poniedziałek Bojarska.

Dodała, że od 16 kwietnia ModlinBus zwiększa liczbę połączeń do Łodzi z 3 do 4 dziennie. Czas przejazdu między Łodzią a Lotniskiem Warszawa/Modlin wynosi ok. 2 godz. 45 min.

Jak podano na stronie internetowej Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta, remontowi zostanie poddany fragment pasa startowego i na czas prac port nie będzie przyjmował rejsowych lotów pasażerskich.

"Pasażerowie lotów odbywających się w przedziale 5-14 maja otrzymają bezpośrednio od przewoźników (Ryanair lub Adria Airways) pełen pakiet informacji na temat zmian" - czytamy na stronie lotniska.

W komunikacie napisano, że remont pasa dotyczy najstarszego odcinka o długości 380 m i jest konieczny, aby zapewnić jak najlepsze parametry wytrzymałości i nośności nawierzchni. Podobne prace były wykonywane w 2009 i 2011 roku i wynikają z wieloletniego harmonogramu inwestycji. W okresie zamknięcia pasa startowego terminal pasażerski (w tym lotniskowe biuro podróży, sklepy i restauracje) będzie otwarty.

Prace remontowe wykona firma Strabag, od 15 maja wszystkie loty z Łodzi odbywać się będą zgodnie z rozkładem.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Domański: Tempo wzrostu produkcji przemysłowej najwyższe od czterech lat

Polska gospodarka przyspiesza mimo rosnących globalnych napięć i wahań cen ropy - ocenił we wtorek minister finansów i gospodarki Andrzej Domański. Jak wskazał, produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 9,4 proc. rok do roku, co jest najwyższym tempem od czterech lat.

CBA w resorcie klimatu zabezpiecza dokumenty dotyczące programu Czyste Powietrze

Centralne Biuro Antykorupcyjne we wtorek zabezpiecza dokumenty dotyczące programu "Czyste Powietrze"; śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Europejska - przekazał Jacek Dobrzyński. Funkcjonariusze byli m.in. w siedzibie resortu klimatu, co potwierdził rzecznik tego ministerstwa.

Majówka 2026: TOP miejsca i atrakcje na wypoczynek

Majówka to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku – czas, gdy wiele osób decyduje się na krótki wyjazd, odpoczynek od codziennych obowiązków i zmianę otoczenia.

ZUS przeliczył 219 tys. emerytur i rent czerwcowych. Śląskie z rekordami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył ponowne ustalanie wysokości emerytur czerwcowych. Zgodnie z przepisami dotyczyło to świadczeń przyznanych lub przeliczonych w czerwcu w latach 2009–2019 oraz powiązanych z nimi rent rodzinnych. W województwie śląskim było najwięcej świadczeń do przeliczenia, bo 28,8 tys. Tutaj też średnia podwyżka okazała się wyższa od średniej krajowej.