Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.20 PLN (-0.70%)

KGHM Polska Miedź S.A.

318.70 PLN (0.00%)

ORLEN S.A.

128.54 PLN (+0.27%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.69 PLN (+0.33%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.90 PLN (0.00%)

Enea S.A.

22.98 PLN (+1.86%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.95 PLN (-0.80%)

Złoto

4 695.72 USD (-0.40%)

Srebro

74.62 USD (-1.39%)

Ropa naftowa

105.91 USD (-0.18%)

Gaz ziemny

2.55 USD (-1.66%)

Miedź

6.00 USD (-0.52%)

Węgiel kamienny

109.50 USD (+1.39%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.20 PLN (-0.70%)

KGHM Polska Miedź S.A.

318.70 PLN (0.00%)

ORLEN S.A.

128.54 PLN (+0.27%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.69 PLN (+0.33%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.90 PLN (0.00%)

Enea S.A.

22.98 PLN (+1.86%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.95 PLN (-0.80%)

Złoto

4 695.72 USD (-0.40%)

Srebro

74.62 USD (-1.39%)

Ropa naftowa

105.91 USD (-0.18%)

Gaz ziemny

2.55 USD (-1.66%)

Miedź

6.00 USD (-0.52%)

Węgiel kamienny

109.50 USD (+1.39%)

Książka - wyjątkowy prezent dla seniora

fot: Pixabay.com

Książka stanowić będzie idealny prezent zarówno dla babci, jak i dla dziadka

fot: Pixabay.com

Babcia i dziadek są jednymi z najbliższych osób dla każdego z nas. Obdarowanie ich z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka wyjątkowym i niebanalnym prezentem będzie podkreśleniem swoich uczuć wobec nich. Takim prezentem z pewnością okaże się książka.

Dlaczego książka jest doskonałym prezentem?

Książka stanowić będzie idealny prezent zarówno dla babci, jak i dla dziadka. Co konkretnie daje czytanie i dlaczego jest tak bardzo ważnym zajęciem dla seniora?

Czytanie książek to nie tylko rozrywka i sposób na przyjemnie spędzony czas, ale również mnóstwo korzyści. Jedną z istotnych zalet jest poprawa pamięci. Czytanie wpływa pozytywnie na stymulację komórek mózgowych, co znacznie zmniejsza ryzyko zachorowań na takie choroby jak alzheimer czy demencja starcza. Poza tym wycisza i relaksuje organizm, pozwala na szybką i bardzo skuteczną redukcję stresu, poprawia koncentrację. Jest również ważnym czynnikiem w rozbudzaniu własnej wyobraźni, rozwija światopogląd i wszechstronnie poszerza wiedzę.

Jaką książkę wybrać na prezent?

Oferta księgarni jest bardzo szeroka i zaspokoi gust każdego seniora. W zależności od zainteresowań można sięgnąć po różnego rodzaju powieści, np. historyczne lub kryminalne, biografie i autobiografie lub ciekawie opracowane poradniki oraz reportaże.

Dla babć i dziadków, dla których ulubionym gatunkiem są biografie i autobiografie wybrać można takie tytuły, jak Wodecki. Tak mi wyszło, przedstawiający postać wielkiego artysty, jakim był Zbigniew Wodecki, czy autobiograficzną powieść Bernarda Olliviera Życie zaczyna się po sześćdziesiątce, pokazującą wybór jego drogi w jesieni życia.

Dla seniorów sięgających po literaturę z odrobiną sensacji i dreszczyku dobrym prezentem będą powieści kryminalne, zwłaszcza te komediowe, jak np. Kółko się pani urwało czy jego kontynuacja Komórki się pani pomyliły. Miłośnicy powieści historycznych z pewnością docenią książkę Kształt ruin.

Ciekawe pozycje można również znaleźć wśród reportaży. Dziadkowi, który fascynuje się ludzkimi losami, na pewno spodoba się dziennikarski zapis książki Gad. Spowiedź klawisza, a pasjonatowi sportu przypadnie do gustu zbiór reportaży i sportowych ciekawostek Najlepsze sportowe historie. Dla starszej pani interesującej się osiągnięciami natury dobrą pozycją będzie poradnik na temat właściwości ziół, zawierający liczne przepisy na wykonanie domowych specyfików - Zioła, które leczą.

To tylko niektóre z bardzo licznych oferowanych tytułów. Wybór prezentu, jakim jest książka, na pewno okaże się nieskomplikowanym logistycznie zakupem. W podarunki na Dzień Babci i Dziadka zaopatrzysz się np. w księgarni internetowej, ale możesz również skorzystać z zakupów w księgarniach stacjonarnych, galeriach, a nawet w niektórych z wydawnictw.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

W najbliższą niedzielę sklepy będą czynne

W niedzielę 26 kwietnia sklepy będą otwarte. Kolejna niedziela handlowa dopiero pod koniec czerwca.

Niskie bezrobocie i inflacja oraz rosnące wynagrodzenia skłaniają do zakupów

Niskie bezrobocie i inflacja oraz rosnące wynagrodzenia skłaniają do zakupów - napisał w czwartek minister finansów i gospodarki Andrzej Domański na platformie X. Dodał, że marcowa dynamika sprzedaży detalicznej była najwyższa od 4 lat.

Litewka

Nie żyje poseł Łukasz Litewka. Zginął w wypadku drogowym

W czwartek 23 kwietnia w wypadku drogowym zginął poseł Lewicy Łukasz Litewka. Jechał na rowerze ulicą Kazimierzowską w Dąbrowie Górniczej, został potrącony przez samochód.

1768472718 546372277 1221853796124

Grzegorz Wrona: Państwo jest silne swoim biznesem - i prywatnym i państwowym

Państwo jest silne swoim biznesem i prywatnym i państwowym, powinno zapewniać mu ramy systemowe, a jednocześnie kontrolę wielkich, silnych korporacji - mówił wiceminister aktywów państwowych Grzegorz Wrona w czwartek na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.