Koronawirus: Zniosą kolejne obostrzenia

fot: Andrzej Bęben/ARC

Ideą festiwalu jest prezentacja filmowej twórczości studentów z całego Europy, a także wzajemna wymiana doświadczeń i poglądów artystycznych

fot: Andrzej Bęben/ARC

Bardzo mocno jest rozważany wariant uruchomienia kin w pierwszej połowie czerwca, ale o konkretnej dacie poinformują premier i minister zdrowia - poinformowała w poniedziałek wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.

Semeniuk w poniedziałek w radiowej Jedynce była pytana m.in. o to, czy będzie można liczyć na to, iż od 1 czerwca otwarte zostaną kina.

- Bardzo mocno rozważany jest wariant uruchomienia kin w pierwszej połowie czerwca - poinformowała wiceminister. Zastrzegła jednak, że o konkretnej dacie poinformują premier oraz minister zdrowia.

- Liczymy na to, że te pierwsze dwa tygodnie czerwca pozwolą nam jak najszerzej się gospodarczo otworzyć, choć uzależnione to będzie od stanu epidemicznego w kraju - dodała.

Wiceszefowa MR przypomniała, że od kilkunastu tygodni w resorcie za pomocą wideokonferencji trwają konsultacje z różnymi branżami na temat powrotu ich działalności w dobie koronawirusa. Celem resortu - dodała - jest to, by przygotować je do pracy w nowym reżimie sanitarnym.

W poniedziałek odbędą się konsultacje z branżą reprezentującą kina, a we wtorek sektor lotniczy - poinformowała.

- Ten tydzień posłuży nam, jak zaprojektować branże, które będą mogły się do tego odmrażania przygotować - wskazała.

W niedawnej rozmowie Semeniuk zapowiadała, że w tym tygodniu rozmowy będą prowadzone także z przedstawicielami branż działających na tzw. wyspach usługowych w centrach handlowych.

W ramach twarcia centrów handlowych rozpoczęły już działalność tzw. wyspy, ale wyłącznie handlowe.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Inflacja do końca roku pozostanie w przedziale 3,0-3,5 proc.

Wskaźniki inflacji CPI i bazowej do końca 2026 r. powinny utrzymywać się w przedziale 3,0-3,5 proc. rdr, a RPP prawdopodobnie odłoży decyzje o zmianach stóp procentowych do czasu większej klarowności perspektyw inflacji - ocenili ekonomiści Pekao po piątkowej publikacji danych GUS.

Polscy przewoźnicy zdominowali drogowy transport towarów w UE

Przewoźnicy z Polski odpowiadają za ponad 20 proc. drogowego transportu towarów w krajach Unii Europejskiej – wynika z danych Eurostatu opublikowanych w piątek, 31 lipca 2026 r. Przewożą najwięcej w całej UE.

Zabrze z dofinansowaniem 7,2 mln zł. Przebudowa ważnego skrzyżowania coraz bliżej

Miasto Zabrze otrzymało 7,2 mln zł z rezerwy subwencji Ministerstwa Infrastruktury na 2026 rok na rozbudowę układu drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Tarnopolskiej i Składowej. To kluczowy krok w kierunku rozpoczęcia jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji w północnej części miasta, która ma znacząco poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu.

Więcej kobiet w zarządach. Ustawa weszła w życie

Regulacje dotyczące równowagi płci we władzach Spółek Skarbu Państwa trafiły do polskiego prawa.