Koronawiorus nie odpuszcza. Kolejne zakażenia. W śląskim najwięcej

1585730636 kolejeslaskie

fot: Koleje Śląskie

Zdaniem ekspertów Deloitte negatywnie dotknięte epidemią zostaną wszystkie sektory polskiej gospodarki, jednak w poszczególnych branżach jej negatywne skutki będą odmienne.

fot: Koleje Śląskie

Kolejnych 309 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdziło 20 czerwca Ministerstwo Zdrowia.

Zarejestrowano je w województwach: śląskim (114), mazowieckim (52), łódzkim (44), małopolskim (23), podlaskim (15), dolnośląskim (13), świętokrzyskim (11), wielkopolskim (8), podkarpackim (7), lubelskim (5), kujawsko-pomorskim (5), opolskim (4), lubuskim (3), warmińsko-mazurskim (3), pomorskim (2) oraz jedna osoba z województwa zachodniopomorskiego. Zmarło 12 osób. Są to osoby w wieku od 70 do 90 lat. Większość miała choroby współistniejące.

W sumie w Polsce zanotowano od początku pandemii 31 620 zakażeń i 1 346 ofiar śmiertelnych. 11697 zakażeń stwierdzono na Śląsku. Z koronawirusa wyleczonych zostało dotąd w naszym kraju 15 698 osób.

Na całym świecie liczba chorych na COVID-19 przekroczyła 8,6 mln. Z powodu koronawirusa zmarło już ponad 460 tys. ludzi. Najwięcej w USA, Brazylii i Wielkiej Brytanii.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Co z głową „Żyrafy” z Tauron Parku Śląskiego? Zdemontowano ją już ponad trzy lata temu

Rzeźba „Żyrafa” z Tauron Parku Śląskiego straciła swoją głowę ponad trzy lata temu i do dziś jej nie odzyskała. Rzeźba nadal jest w remoncie i ciągle nie wiadomo kiedy głowa wróci na swoje miejsce, bo problemem jest… szyja. - Firma, która wykonuje tą inwestycję kwestionuje nawet własną ekspertyzę, która mówi o konieczności wymiany szyi – mówi w rozmowie z netTG.pl prezes Tauron Parku Śląskiego Paweł Bilangowski.

Katowice inwestują w fachowców. Miliony na nowoczesne szkolnictwo zawodowe

Katowice otrzymają blisko 3,5 mln zł dofinansowania na rozwój szkolnictwa zawodowego. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na kursy, staże uczniowskie, szkolenia dla nauczycieli oraz doposażenie szkolnych pracowni w nowoczesny sprzęt.

W sobotę zakupy z problemami. Mamy święto

Piątek jest ostatnim w tym tygodniu dniem, w którym można zrobić zakupy, niektóre sklepy będą czynne dłużej. W sobotę większość sklepów będzie nieczynna w związku z przypadającym na 15 sierpnia świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Rentawdowia1

Renta wdowia idzie w górę. Sprawdź, ile zyskasz

Od 1 stycznia 2027 r. zmieni się kluczowy parametr renty wdowiej – udział drugiego świadczenia wzrośnie z 15 do 25 proc., co przełoży się na wyższe comiesięczne wypłaty dla wdów i wdowców. ZUS przypomina, że zmiana nastąpi z urzędu, bez konieczności składania nowych wniosków.