Kompania Węglowa podpisuje umowę na eksport węgla

Dzisiaj o 11, w siedzibie Kompanii Węglowej w Katowicach, odbędzie się podpisanie umowy ramowej na eksport węgla z katowicką firmą Węglokoks.

Umowa, dotycząca przyszłorocznej sprzedaży surowca, dotyczyć będzie dostawy 6,8 mln ton węgla. Opcjonalnie węglowa spółka może wyeksportować poprzez Węglokoks dodatkowo 700 tys. ton węgla.

- Kompania Węglowa jest naszym podstawowym partnerem. Kontrakt ramowy na 2010 rok jest podstawą naszej kooperacji i działalności firmy w przyszłym roku – powiedział Jerzy Podsiadło, prezes katowickiego eksportera.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Zakład produkujący dla górnictwa z olbrzymim wsparciem

Zakład Nitroerg w Bieruniu, spółka z Grupy KGHM, zainwestuje około 300 mln zł w Krupskim Młynie w produkcję materiałów wybuchowych. Nitroerg i Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna podpisały w poniedziałek 3 sierpnia umowę o wsparciu dla inwestycji związanej z budową linii do produkcji pentrytu i heksogenu. Jest to jeden z kluczowych projektów w sektorze obronności.

Jak Konopnicka odwiedziła hutę, a Żeromski dąbrowskich górników

Przemysłowa Dabrowa Górnicza kryje wiele literackich tajemnic. W mieście, gdzie przed 100 laty dominowało hutnictwo i górnictwo regularnie bywali literaci, muzycy czy politycy.

Motyka: System energetyczny przygotowany na upały

Polski system energetyczny jest przygotowany na prognozowane wysokie temperatury powietrza - zapewnił w poniedziałek minister energii Miłosz Motyka. Zwrócił uwagę, że podczas upałów spada wydajność paneli fotowoltaicznych.

Wyniki produkcji przemysłowej pozostaną solidne przez całe lato

Wyniki produkcji przemysłowej pozostaną solidne przez cały okres letni, choć eskalacja konfliktu na Bliskim Wschodzie mogłaby przejściowo zakłócić rozwój przemysłu - wynika z poniedziałkowego komentarza Erste Bank Polska do danych o PMI.