Pierwsza sprawa groszki są drogie na samej kopalni generalnie każdy grubszy sort węgla jest drogi bo jest go mało. Podawane niskie ceny to ceny miałów dla energetyki ale prywatny odbiorce też może sobie tego kupić po 200zł za tonę lub nawet mniej (zależnie od kopalni np. KWK Szczygłowie bodaj że 230 zł/ tona) Co do rentowności bobrka i Piekar to jest prosta sprawa - nie ma inwestycji , nie ma kosztów a docelowo Piekary jako stara kopalnie nie będzie wydobywała w systemie ścianowym tylko na tak