Koleje Śląski: autobusy zastępcze zamiast pociągów

fot: Krystian Krawczyk

Krajowy Program Kolejowy zakłada modernizację 9000 km torów

fot: Krystian Krawczyk

Do 28 listopada wydłuży się termin kursowania autobusów zastępczych na odcinku pomiędzy Żywcem i Zwardoniem. To konsekwencja przełużenia się prac torowych realizowanych na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych.

"W związku z powyższym powrót naszych pociągów na linię S5 – planowany pierwotnie na 15 listopada, a następnie 22 listopada – musi ulec przesunięciu na termin 29 listopada. Do tego czasu na odcinku Żywiec – Zwardoń zamiast wszystkich naszych pociągów będą kursować autobusy zastępcze. Szczegółowy rozkład jazdy dla linii S5 jest dostępny w zakładce  liniowy rozkład jazdy" -można przeczytać w komunikacie Kolei Śląskich.

Dzięki inwestycji prowadzonej przez PKP PLK na linii Katowice – Zwardoń wygodniejsze i dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się mają być perony w miejscowościach: Radziechowy Wieprz, Cięcina Dolna i Cięcina. Linia zyskuje także nowe tory i sieć trakcyjną.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Pod tym względem Polska wypada lepiej niż Czechy, Węgry i Niemcy

Polska ma niski wskaźnik inwestycji brutto do PKB, ale pod względem inwestycji netto wypada bardzo dobrze - ocenił BNP Paribas. Z jego analizy wynika, że po uwzględnieniu amortyzacji Polska wypada lepiej niż inne państwa regionu, np. Czechy, Węgry i Niemcy.

Katowice Airport i Politechnika Krakowska łączą siły. W Pyrzowicach przetestują technologie LiDAR

Politechnika Krakowska rozpoczyna współpracę naukową i dydaktyczną z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice. Partnerstwo ma wesprzeć rozwój, bezpieczeństwo i niezawodność infrastruktury lotniska w Pyrzowicach. Studenci uczelni zyskają natomiast możliwość odbywania praktyk i staży w jednym z najważniejszych portów lotniczych w Polsce.

1541878885 solitaire rury zat finska nord stream 2

Podejrzany o wysadzenie Nord Streamu zatrzymany w Chorwacji. Wcześniej polski sąd odmówił wydania go Niemcom

Jak informują niemieckie media Wołodymyra Żurawlowa, obywatela Ukrainy podejrzanego przez prokuraturę Niemiec o udział w wysadzeniu gazociągów Nord Stream, zatrzymano w Chorwacji podczas zdjęć do thrillera "Snake Island" inspirowanego tym zdarzeniem.

Budżet Obywatelski Katowic 2026. Mieszkańcy wybiorą spośród 214 projektów

Zakończyła się merytoryczna ocena projektów zgłoszonych do XIII edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Pozytywnie zweryfikowano 214 z 268 propozycji, czyli blisko 80 proc. zgłoszonych zadań. Głosowanie mieszkańców odbędzie się od 10 do 23 września 2026 roku.