Kolej: wykolejony pociąg z węglem zablokował tory

1526025399 wronki pociag wrodron youtube

fot: Youtube (WroDron)

Wykolejone 60-tonowe węglarki i wysypany surowiec zablokowały newralgiczny odcinek linii kolejowej we Wronkach

fot: Youtube (WroDron)

Kilkaset minut opóźnienia mają w piątek rano ekspresowe pociągi pasażerskie na trasie do Szczecina z powodu wykolejenia się w czwartek po południu, 10 maja,  transportu węglarek w pobliżu Wronek w Wielkopolsce.

Około godz. 16.15 koło stacji Wronki (trasa Poznań – Szczecin) 12 wagonów z węglem pociągu towarowego spółki CTL Logistics wypadło z toru. Każda z węglarek wiozła 60 t surowca. Nikt nie został poszkodowany. Ruch na linii został wstrzymany.

Służby ratownicze zabezpieczyły wagony i przyległy teren. Na miejsce skierowane zostały zespoły techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych. Przyczyny zdarzenia zbada specjalna komisja – informuje zarządca infrastruktury.

Jak informuje spółka PLK, PKP Intercity wprowadziły na trasie od Szczecina do Poznania zastępczą komunikację autobusową na odcinku pomiędzy Drawskim Młynem a Pęckowem. Do północy zmiany w rozkładzie jazdy objęły aż 11 pociągów PKP Intercity.

Przewoźnik Przewozy Regionalne wprowadza zastępczą komunikację autobusową na odcinku Wronki – Szamotuły.

Na miejsce wykolejenia zostały skierowane dwa specjalistyczne pociągi ratunkowe, w tym pojazd UNIMOG. W Poznaniu i Warszawie powołano specjalny sztab, którego zadaniem jest bieżąca koordynacja działań służb ratunkowych na miejscu zdarzenia – informuje PLK.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Co z głową „Żyrafy” z Tauron Parku Śląskiego? Zdemontowano ją już ponad trzy lata temu

Rzeźba „Żyrafa” z Tauron Parku Śląskiego straciła swoją głowę ponad trzy lata temu i do dziś jej nie odzyskała. Rzeźba nadal jest w remoncie i ciągle nie wiadomo kiedy głowa wróci na swoje miejsce, bo problemem jest… szyja. - Firma, która wykonuje tą inwestycję kwestionuje nawet własną ekspertyzę, która mówi o konieczności wymiany szyi – mówi w rozmowie z netTG.pl prezes Tauron Parku Śląskiego Paweł Bilangowski.

Katowice inwestują w fachowców. Miliony na nowoczesne szkolnictwo zawodowe

Katowice otrzymają blisko 3,5 mln zł dofinansowania na rozwój szkolnictwa zawodowego. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na kursy, staże uczniowskie, szkolenia dla nauczycieli oraz doposażenie szkolnych pracowni w nowoczesny sprzęt.

W sobotę zakupy z problemami. Mamy święto

Piątek jest ostatnim w tym tygodniu dniem, w którym można zrobić zakupy, niektóre sklepy będą czynne dłużej. W sobotę większość sklepów będzie nieczynna w związku z przypadającym na 15 sierpnia świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Rentawdowia1

Renta wdowia idzie w górę. Sprawdź, ile zyskasz

Od 1 stycznia 2027 r. zmieni się kluczowy parametr renty wdowiej – udział drugiego świadczenia wzrośnie z 15 do 25 proc., co przełoży się na wyższe comiesięczne wypłaty dla wdów i wdowców. ZUS przypomina, że zmiana nastąpi z urzędu, bez konieczności składania nowych wniosków.