KHW: Bez porozumienia w rozmowach płacowych

Po czternastej w czwartek zakończyły się, prowadzone w kopalni ,,Wujek\", rozmowy uczestników stałego zespołu negocjacyjnego KHW w sprawie kształtowania wynagrodzeń w 2009 r. Obok przedstawicieli zarządu spółki uczestniczyli w nim liderzy dziewięciu organizacji zawodowych.

Negocjacje nie zakończyły się porozumieniem.

- Stanowisko zarządu jest jednoznaczne i niezmienne: utrzymanie tegorocznych płac na poziomie 2008 r. W obecnych realiach ekonomicznych zarząd jako kwestię priorytetową traktuje zachowanie stanowisk pracy - po rozmowach w ,,Wujku\" powiedział nettg.pl Waldemar Mróz, wiceprezes zarządu spółki ds. pracy.

Związkowcy zapowiedzieli, że nie odpuszczą walki o wyższe płace. Swoje stanowisko w tej sprawie mnają przedstawić w najbliższych dniach.

Przedstawiciele zarządu holdingu zaproponowali utrzymanie wynagrodzeń na ubiegłorocznym poziomie. Jako priorytetowe zadanie eksponowali zachowanie miejsc pracy. W wydanym przez liderów ośmiu uczestniczących w rozmowach organizacji związkowych znalazło się - adresowane do załóg - zapewnienie: ,,Nie odpuścimy walki o płace i miejsca pracy\". Jednocześnie ósemka zdystansowała się od działań WZZ ,,Sierpień 80\", traktując je jako ,,teatralny spektakl\".


\"\"

Komunikat związków zawodowych KHW SA z 26. lutego 2008 roku

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Polacy na tegoroczne wakacje wydadzą najczęściej od 2001 do 4000 zł

Najczęściej na tegoroczny wakacyjny urlop Polacy chcą przeznaczyć kwotę w przedziale od 2001 do 4000 zł - wynika z Barometru Providenta. Najpopularniejszym kierunkiem wyjazdu są kraje europejskie, ale także polskie morze.

Ofert pracy znowu przybywa

Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby ogłoszeń o zatrudnieniu, w maju wzrósł o 4,7 pkt. - wynika z raportu przygotowanego przez Katedrę Ekonomii i Finansów WSIiZ w Rzeszowie oraz BIEC. Autorzy raportu zalecają jednak ostrożność, bo ten wzrost może być spowodowany wymianą pracowników.

Rząd przyjął projekt ustawy ws. podatku od nadzwyczajnych zysków firm paliwowych

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o podatku od nadzwyczajnych zysków ze zbycia paliw ciekłych osiągniętych w okresie od marca do grudnia 2026 r. - poinformował na konferencji rzecznik rządu Adam Szłapka.

Ministerstwo chce uprościć procedury dotyczące działalności górniczej

Uproszczenie procedur obowiązujących w działalności wydobywczej oraz rozszerzenie katalogu surowców o strategicznym znaczeniu dla państwa, to niektóre z celów projektu ustawy, którego założenia opublikowano we wtorek. Za projekt odpowiada Ministerstwo Klimatu i Środowiska.