Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.14 PLN (-0.92%)

KGHM Polska Miedź S.A.

321.85 PLN (+0.58%)

ORLEN S.A.

128.40 PLN (+0.16%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.70 PLN (+0.42%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.92 PLN (+0.16%)

Enea S.A.

22.88 PLN (+1.42%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.90 PLN (-0.99%)

Złoto

4 750.86 USD (-0.21%)

Srebro

76.22 USD (-1.89%)

Ropa naftowa

102.37 USD (+0.77%)

Gaz ziemny

2.60 USD (-4.16%)

Miedź

6.09 USD (-0.66%)

Węgiel kamienny

106.45 USD (+1.43%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.14 PLN (-0.92%)

KGHM Polska Miedź S.A.

321.85 PLN (+0.58%)

ORLEN S.A.

128.40 PLN (+0.16%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.70 PLN (+0.42%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.92 PLN (+0.16%)

Enea S.A.

22.88 PLN (+1.42%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.90 PLN (-0.99%)

Złoto

4 750.86 USD (-0.21%)

Srebro

76.22 USD (-1.89%)

Ropa naftowa

102.37 USD (+0.77%)

Gaz ziemny

2.60 USD (-4.16%)

Miedź

6.09 USD (-0.66%)

Węgiel kamienny

106.45 USD (+1.43%)

Katowice: policyjny jubileusz

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Sobotnie obchody były tylko częścią uroczystości związanych ze świętem policji. Dalszą ich część zaplanowano na 24 lipca w katowickim Spodku

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

+11 Zobacz galerię

Galeria
(14 zdjęć)

W czwartek (24 lipca) przypada w Polsce święto policji. Decyzją Sejmu z 1995 r. ustanowiono je na datę rocznicy powołania (w 1919 r.) polskiej Policji Państwowej.

Śląscy policjanci z tej okazji, oraz z okazji 15. rocznicy powstania Szkoły Policyjnej w Katowicach zorganizowali uroczyste obchody w sobotę, 19 lipca, na Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach.

Obchody rozpoczęły się o godzinie 9.30 uroczystą mszą świętą w Archikatedrze Chrystusa Króla przy ul. Powstańców w Katowicach. Wzięli w niej udział wziął udział m.in. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Wojciech Olbryś, komendant katowickiej szkoły policji insp. Jarosław Kaleta wraz ze swoimi zastępcami, Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Piotr Kucia, naczelnicy KWP w Katowicach, komendanci miejscy i powiatowi naszego garnizonu.

Następnie uczestnicy przemaszerowali na Plac Sejmu Śląskiego. Przedstawiciele służb mundurowych złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze przed tablicą epitafijną upamiętniającą policjantów województwa śląskiego zamordowanych przez NKWD W 1940 r. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych i zamordowanych policjantów.

Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Wojciech Olbryś oraz Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Kaleta wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Wręczono również ordery i odznaczenia wyróżnionym policjantom.

Na zakończenie policjanci złożyli wieniec przed pomnikiem wybitnego Polaka i Ślązaka Wojciecha Korfantego. Uroczystość zamknął przemarsz pododdziałów przy akompaniamencie muzyki odegranej przez Orkiestrę Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W galerii: 15-lecie Szkoły Policji w Katowicach, sobota, 19 lipca 2014 (zdjęcia Bartłomiej Szopa - portal górniczy nettg.pl).

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

1768472718 546372277 1221853796124

Grzegorz Wrona: Państwo jest silne swoim biznesem - i prywatnym i państwowym

Państwo jest silne swoim biznesem i prywatnym i państwowym, powinno zapewniać mu ramy systemowe, a jednocześnie kontrolę wielkich, silnych korporacji - mówił wiceminister aktywów państwowych Grzegorz Wrona w czwartek na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Jak działa profesjonalna szorowarka do podłóg i kiedy warto z niej skorzystać?

Utrzymanie czystości dużych powierzchni wymaga nie tylko czasu, ale przede wszystkim odpowiedniego sprzętu. Profesjonalne szorowarki do podłóg pozwalają znacząco przyspieszyć proces sprzątania i poprawić jego efektywność. Sprawdzają się zarówno w niewielkich przestrzeniach, jak i w dużych obiektach przemysłowych, gdzie liczy się wydajność i precyzja. Jak działają i kiedy warto po nie sięgnąć?

Serce gospodarki i biznesu bije w Katowicach - EEC 2026 w obiektywie fotografa

Drugi dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach - największej tego typu imprezy w regionie i kraju. Zapraszamy do obejrzenia jej od kulis, korytarzy, a nie tylko oficjalnych obrad, dyskusji, paneli. To na korytarzach, przy stolikach z kawą zapadają często ważne dla biznesu i gospodarki decyzje. Fotoreportaż przygotowała red. Katarzyna Zaremba-Majcher.

Adwokat w Katowicach a aresztowanie – co zrobić w pierwszych 72 godzinach?

Nagłe zatrzymanie i ryzyko zastosowania najsurowszego środka zapobiegawczego należą do sytuacji, które wywołują ogromne napięcie i poczucie całkowitej utraty wpływu na bieg wydarzeń. Właśnie wtedy kluczowego znaczenia nabiera znajomość własnych praw, szybka reakcja oraz wsparcie, jakie może zapewnić adwokat w Katowicach, ponieważ pierwsze godziny po zatrzymaniu bardzo często rzutują na dalsze losy całej sprawy.