GZM przygotowuje objęcie udziałów w Kolejach Śląskich
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, która realizuje projekt tworzenia Kolei Metropolitalnej, przygotowuje się do objęcia udziałów w wojewódzkiej spółce Koleje Śląskie. Ma to nastąpić przez podwyższenie kapitału zakładowego KŚ z przeznaczeniem na wkład własny do zakupu dwóch pociągów. Przewidującą to zmianę w wieloletniej prognozie finansowej Metropolii jej