Wrocław chce jakościowania węgla opałowego
Czy Wrocław pójdzie w ślady Krakowa i wprowadzi zakaz używania węgla kamiennego w indywidualnym ogrzewaniu? Mało prawdopodobne. W miniony piątek (22 stycznia) Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, napisał do marszałka Dolnego Śląska prośbę o podjęcie przez sejmik województwa uchwały określającej wymagania emisyjne wobec instalacji domowych, w których spalane są paliwa stałe.