JSW: Nowe zasady przyjęć do pracy w 2010 roku

W 2010 roku Jastrzębska Spółka Węglowa planuje wyłącznie takie przyjęcia do pracy, które uzupełnią niedobór wynikający z odejść na emerytury i renty. Szacuje się, że w tym roku odejdzie około 619 osób i niewiele więcej zostanie przyjętych, przy czym w pierwszej kolejności będą zatrudniani absolwenci szkół górniczych z Jastrzębia Zdroju, Pawłowic i Ornontowic oraz Ośrodka Zamiejscowego Akademii Górniczo-Hutniczej w Jastrzębiu Zdroju - łącznie 300 osób - dowiedział się nettg.pl.

W związku z niewielką ilością przyjęć nowych pracowników nie będzie ogłaszany nabór kandydatów do pracy. Nie tracą natomiast ważności wszystkie podania złożone wcześniej. Ponadto zainteresowani podjęciem pracy w spółce mogą na bieżąco składać nowe podania w działach kadr poszczególnych jednostek organizacyjnych JSW. Pracowników o kwalifikacjach potrzebnych w danym momencie i na danym stanowisku będą wyłaniać komisje powołane przez dyrektorów tych jednostek.

Nie będą brani pod uwagę kandydaci, którzy skorzystali w przeszłości ze świadczeń Górniczego Pakietu Socjalnego.

Wszyscy kandydaci do pracy pod ziemią i w zakładach przeróbki mechanicznej węgla muszą wykazać się dobrym stanem zdrowia potwierdzonym przez lekarza medycyny pracy. Ponadto kandydaci do pracy pod ziemią muszą zaliczyć z pozytywnym wynikiem badania psychotechniczne.

Dyrektorzy kopalń otrzymali też zgodę zarządu spółki na przyjmowanie nowych pracowników w miejsce zwalnianych dyscyplinarnie. W tych przypadkach będzie stosowana szybka ścieżka podejmowania decyzji, aby umożliwić sprawne zastępowanie pracowników uchylających się od pracy i nie przestrzegających przepisów (przede wszystkich dotyczących bezpieczeństwa pracy) nowymi, odpowiedzialnymi i posiadającymi odpowiednie kwalifikacje.

Na koniec 2009 roku załoga JSW składała się z 22 520 osób, natomiast na koniec tego roku planowane jest zatrudnienie na poziomie 22 571 osób.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wojciech Balczun: Orlen nie prowadzi rozmów ws. zakupu rafinerii Schwedt

Orlen nie prowadzi obecnie negocjacji dotyczących zakupu rafinerii Schwedt ani objęcia udziałów w niemieckiej spółce PCK Schwedt - poinformował minister aktywów państwowych Wojciech Balczun w odpowiedzi na poselską interpelację.

Koniec rosyjskiego gazu szansą dla Polski. Rośnie znaczenie tranzytu

Znaczenie Polski jako kraju tranzytowego w handlu gazem ziemnym może wzrosnąć w najbliższych latach dzięki całkowitemu wycofaniu się UE z importu gazu z Rosji, przy utrzymującym się popycie na to paliwo – wskazali analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Górnicy jeździli tam elektryczną kolejką już ponad 50 lat temu. Niezwykła historia kopalni Jan

Już dwukrotnie wspominałem o doświadczalnej, zautomatyzowanej kopalni Jan, która powstała w 1968 r. na części kopalni Wieczorek. W odróżnieniu od otwieranej dekadę temu kopalni Bzie-Dębina miała ona dwa szyby i wypełniała definicję kopalni. Stanowiła w istocie koncentrację osiągnięć naukowo-technicznych polskiego górnictwa węgla kamiennego z całym intensywnie rozwijanym zapleczem. 

Piknik na Szkale z historią w tle

Radzionków nie zapomina o swej przeszłości, o znanych ludziach i górnictwie, które przyczyniło się do jego rozwoju