Jastrzębie-Zdrój: Kawiarnia w dawnej pijalni wód

1594899119 kawiarenka park

fot: UM Jastrzębie-Zdrój/Barbara Englender

Lokal zostanie uruchomiony w dawnej pijalni wód, znajdującej się naprzeciw inhalatorium

fot: UM Jastrzębie-Zdrój/Barbara Englender

W najbliższą sobotę w dawnej pijalni wód w Parku Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju zostanie otwarta kawiarnia "Central Park". Oprócz tradycjnej oferty kawiarnianej mają się tutaj odbywać również koncerty i wystawy.

Jak poinformowali przedstawiciele jastrzębskiego magistratu, lokal powstanie w dawnej pijalni wód, znajdującej się naprzeciw inhalatorium. Otwarcie kawiarenki zaplanowano w sobotę, 18 lipca, o godzinie 12.

Na zagospodarowanie letniej kawiarenki został ogłoszony konkurs w ramach projektu „Lokal na kulturę za 1 złoty”. W „Central Parku” będą odbywać się koncerty młodych jastrzębskich muzyków wystawy obrazów i warsztaty dla dzieci. Ma to być miejsce otwarte, przyjazne mieszkańcom.

– Jeżeli znajdą się chętne osoby, z przyjemnością udostępnimy miejsce dla fotografów i innych artystów, którzy chcieliby podzielić się swoimi pracami z mieszkańcami miasta. Nie wykluczamy również współpracy z organizacjami, które mają na celu dobro seniora. Z chęcią wesprzemy te inicjatywy, udostępniając miejsce, gdzie przy filiżance dobrej kawy będą mogli spędzić miło czas - deklarują twórcy „Central Parku”.

Według planów, kawiarnia może również funkcjonować w okresie zimowym – serwując w tym czasie między innymi grzane wino.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Hossa na warszawskim parkiecie przyciąga inwestorów

Hossa na warszawskiej giełdzie sprzyja zainteresowaniu inwestowaniem, co widać w rosnącej liczbie rachunków maklerskich - wskazał Polski Instytut Ekonomiczny. Zdaniem ekspertów Osobiste Konta Inwestycyjne, które zaczną działać od 1 stycznia 2027 r., pojawią się w korzystnym dla rynku momencie.

Wielkie mycie tunelu pod rondem w Katowicach. Ściany odzyskują pierwotną biel

Ponad 3 tys. metrów bieżących ścian tunelu pod rondem w Katowicach zostanie dokładnie wyczyszczonych. To największe prace utrzymaniowe w obiekcie od ponad 20 lat. Choć roboty nadal trwają, efekty są już widoczne — szare dotąd ściany odzyskują swoją pierwotną biel.

Mniej L4, ale dłuższa absencja. ZUS podsumowuje pierwsze półrocze 2026 roku

W pierwszym półroczu 2026 roku Polacy rzadziej sięgali po zwolnienia lekarskie, ale gdy już na nie przechodzili, to na dłużej. ZUS zarejestrował 14,1 mln e‑ZLA (spadek o 2,7% rok do roku), które przełożyły się na 147,7 mln dni absencji (spadek o 0,3% r/r).

Wtargnął na teren kopalni. Sprawę byłego prezesa Orlenu bada prokuratura

Prokuratura Rejonowa w Bydgoszczy rozpoczęła śledztwo dotyczące wtargnięcia w lipcu na teren kopalni  Solino Daniela Obajtka, europosła PiS i byłego prezesa Orlenu. W zakładzie trwał strajk pracowników. Polityk rzekomo podjął "interwencję poselską", a następnie "interwencję polityczną".