W czwartek 17 czerwca w Katowicach odbędzie się konferencja Praca Polska 2010, organizowana przez Śląsko-Dąbrowską Solidarność.
- Podczas konferencji głos zabierze m.in. Stefan Portet (dyrektor generalny SPartner, firmy doradczej współpracującej z organizacjami pracowników) omówi przygotowany przy współpracy z Solidarnością raport Praca Polska 2010. Dokument jest diagnozą kondycji polskiej gospodarki, nie zawiera jednak wyłącznie suchych danych i wskaźników, ale odnosi je do kondycji polskich pracowników i ich rodzin – informuje związek.
Jak przygotować się do przyszłej emerytury, czyli dłuższa praca się opłaca
Do emerytury warto się przygotować. Zanim złoży się wniosek emerytalny można poznać prognozowaną wysokość kwoty, która będzie co miesiąc wpływała na konto emeryta. To ważne, by decyzję o zakończeniu aktywności zawodowej podejmować świadomie. Osiągnięcie wieku emerytalnego wcale nie oznacza rezygnacji z pracy. Wręcz przeciwnie – dłuższa praca się opłaca, bo każdy rok aktywności zawodowej to wzrost świadczenia o 8-12 proc.