Inowrocław: Barbóka w kopalniachSolino\"

Górnicy Inowrocławskich Kopalń Soli \"Solino\" z Grupy Orlen obchodzili w poniedziałek tradycyjną Barbórkę - poinformowała \"Gazeta Pomorska\".

Prezes \"Solino\" Dariusz Kusiak podczas uroczystego spotkania z załogą i zaproszonymi gośćmi podkreślał dobre wyniki finansowe spółki. Według prognoz, firma ma osiągnąć w tym roku zysk brutto w wysokości około 13,6 mln zł. \"Solino\" wydobywa rocznie około 8 mln metrów sześciennych solanki.

- Stawia to nas w gronie największych zakładów produkujących solankę w Europie. Produkcja ta zabezpiecza potrzeby największych zakładów chemicznych w rejonie kujawsko-pomorskim - mówił prezes.

Przypomniał również, że spółka znalazła się na 32 miejscu w rankingu \"Rzeczpospolitej\" pod względem rentowności oraz na wysokim miejscu w rankingu Złota Setka Pomorza i Kujaw 2008.

Podziękował pracownikom za pracę, jaką wykonuję dla \"Solino\" i wręczył im odznaczenia i dyplomy nadania stopni górniczych.

Uhonorowani zostali następujący górnicy solni: Jan Ginalski, Radosław Stoicki, Dariusz Jedziniak, Wiesław Sztabrowski (medalem Zasłużony dla górnictwa RP);  Aleksandra Anders, Beata Medycka, Jan Gronowski, Andrzej Tylisz, Andrzej Ceglarski, Waldemar Adamski, Piotr Lustyk, Łucjan Malczewski (medalem Zasłużony dla Inowrocławskich Kopalń Soli \"Solino\"); Ryszard Grzybowski, Marek Struzik, Andrzej Lewandowski, Włodzimierz Wiertel, Henrykowi Bartocha, Marek Bierła, Andrzej Ślachciak, Roman Kołodziejczak (honorowymi szpadami górniczymi); Jarosław Paribek (dyplomem Generalnego Dyrektora Górniczego III stopnia); Marcin Anders (Dyrektor Górniczy II stopnia); Krzysztof Augustyniak, Grzegorz Kwaśniowski (Dyrektorzy Górniczy III stopnia); Dariusz Wołek (Inżynier Górniczy II stopnia); Agnieszka Wiśniewska-Jędrzejczyk, Agata Rajczak-Dąbkowska, Magdalena Szulc-Smolińska, Maria Wątorek, Maria Szydło, Wawrzyniec Jakubiec, Mariusz Wojciechowski. Łukasz Jawornik, Szymon Kryszak (Inżynierowie Górniczy III stopnia); Henryk Bała (Technik Górniczy I stopnia); Krzysztof Błażejewski, Jan Naborczyk i Włodzimierz Wiertel (Technik Górniczy II stopnia); Franciszek Wąsik, Zenon Dobrzykowski (Górnicy II stopnia); Przemysław Gendera, Tomasz Gorgoń, Grzegorz Sobkowiak, Władysław Wegner, Damian Malczewski, Krzysztof Buzalski (Górnicy III stopnia)

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Teren pokopalnianego szybu Ryszard II zyskał drugie życie. Teraz to chętnie odwiedzane miejsce

W miejscu nieczynnego, pokopalnianego szybu Ryszard II w Pszowie powstał atrakcyjny teren do aktywnego spędzania czasu. Ostatnio świetnie upiększyli go uczniowie miejscowych szkół.

Gaz System podjął decyzję o budowie drugiego gazowego terminala pływającego

Gaz System podjął decyzję o budowie drugiego pływającego terminala w Zatoce Gdańskiej - poinformował we wtorek premier Donald Tusk. W wyniku badania zapotrzebowania rynku spółka zdecydowała o zwiększeniu przepustowości planowanego terminala z 4,5 mld m sześc. do 6,1 mld m sześc. gazu rocznie.

Tusk: Realizacja parku technologicznego z Tajwanem oznacza miliardy dolarów inwestycji

Realizacja wspólnie z Tajwanem projektu wielkiego parku technologicznego w Miękini na Dolnym Śląsku oznacza miliardy dolarów inwestycji i tysiące miejsc pracy - zapowiedział premier Donald Tusk przed wtorkowym posiedzeniem rządu.

PERN i Aramco Fuels Poland podpisały umowę na magazynowanie paliw

PERN podpisał wieloletnią umowę z Aramco Fuels Poland (AFP) dotyczącą świadczenia usług magazynowania paliw w kilku bazach paliw na terenie Polski. W ramach kontraktu operator infrastruktury paliwowej wybuduje do 2028 r. cztery nowe zbiorniki magazynowe - poinformował PERN we wtorkowym komunikacie.