Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.90 PLN (-2.65%)

KGHM Polska Miedź S.A.

368.70 PLN (-2.59%)

ORLEN S.A.

144.36 PLN (-0.37%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.49 PLN (-1.04%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.40 PLN (-1.57%)

Enea S.A.

21.08 PLN (+1.15%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

22.25 PLN (-3.26%)

Złoto

4 706.07 USD (+0.13%)

Srebro

87.85 USD (-0.48%)

Ropa naftowa

106.73 USD (+1.04%)

Gaz ziemny

2.88 USD (+0.59%)

Miedź

6.61 USD (-0.16%)

Węgiel kamienny

112.50 USD (-0.44%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.90 PLN (-2.65%)

KGHM Polska Miedź S.A.

368.70 PLN (-2.59%)

ORLEN S.A.

144.36 PLN (-0.37%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.49 PLN (-1.04%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.40 PLN (-1.57%)

Enea S.A.

21.08 PLN (+1.15%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

22.25 PLN (-3.26%)

Złoto

4 706.07 USD (+0.13%)

Srebro

87.85 USD (-0.48%)

Ropa naftowa

106.73 USD (+1.04%)

Gaz ziemny

2.88 USD (+0.59%)

Miedź

6.61 USD (-0.16%)

Węgiel kamienny

112.50 USD (-0.44%)

Grupa PKP Cargo wzmacnia swoją pozycję w segmencie automotive

1744041297 pkp

fot: PKP Cargo

PKP Cargo umacnia swoją pozycję jako strategiczny partner dla producentów samochodów

fot: PKP Cargo

Grupa Kapitałowa PKP Cargo, lider kolejowego transportu towarowego w Europie Środkowej, dynamicznie rozwija swoją działalność w segmencie przewozów automotive. Grupa zwiększa udział w transporcie gotowych pojazdów oraz części samochodowych, zwiększając wolumen stałych przewozów z fabryk samochodowych na Słowacji do portu Koper w Słowenii.

Przewozy realizowane są przez PKP Cargo International. Pociąg pokonuje trasę o długości 650 km przez trzy kraje – Słowację, Węgry i Słowenię – w zaledwie jedną dobę. Zastosowanie nowoczesnej lokomotywy wielosystemowej umożliwia płynny przejazd bez konieczności zmiany taboru, co znacząco skraca czas transportu i podnosi efektywność operacyjną. Zmieniają się jedynie maszyniści, posiadający stosowne uprawnienia i znajomość języka w danym kraju.

– Skokowe zwiększenie wolumenu tych przewozów potwierdza naszą silną pozycję w regionie Europy Środkowej oraz zdolność do obsługi kompleksowych, międzynarodowych łańcuchów logistycznych – podkreśla Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes PKP Cargo w restrukturyzacji. – Współpraca z dużymi firmami logistycznymi i producentami pojazdów to dla nas dowód zaufania oraz impuls do dalszego rozwoju w tym wymagającym segmencie. Dzięki takim działaniom Grupa realizuje strategię zmiany struktury przewożonych towarów – dodaje.

Kontrakty, które PKP Cargo International zawarło z międzynarodowymi firmami logistycznymi, obejmują aż trzyletni okres współpracy. Aktualnie spółka transportuje pojazdy ośmiu różnych marek, a także części i podzespoły samochodowe. W zależności od rodzaju samochodu, jeden pociąg przewozi od 90 do nawet 200 samochodów. Łączna długość takiego pociągu to ponad 500 metrów.

– Naszym priorytetem jest zapewnienie niezawodnych i terminowych dostaw, które są kluczowe dla stabilnego funkcjonowania branży motoryzacyjnej – mówi Łukasz Grzesło, prezes PKP Cargo International. – Dzięki optymalizacji trasy, nowoczesnemu taborowi oraz ścisłej współpracy z naszymi partnerami możemy spełnić wysokie normy oraz wymagające oczekiwania naszych klientów.

W obliczu rosnących kosztów paliw i wyzwań związanych z emisją CO2, kolej staje się coraz bardziej atrakcyjną alternatywą dla transportu drogowego. Grupa PKP Cargo konsekwentnie inwestuje w nowoczesne rozwiązania technologiczne, usprawniające operacje logistyczne i redukujące wpływ na środowisko.

Dzięki stałemu rozwojowi międzynarodowych połączeń oraz zwiększeniu udziału w przewozach automotive, Grupa PKP Cargo umacnia swoją pozycję jako strategiczny partner dla producentów samochodów i firm logistycznych w Europie Środkowej i planuje dalszą ekspansję w tym segmencie.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Będzie drożej? Niestety. Podziękuj za to Trumpowi

Majowy Wskaźnik Przyszłej Inflacji (WPI) wzrósł wobec kwietniowego odczytu o 1,6 punktu, co oznacza umocnienie oczekiwań inflacyjnych - poinformowało w środę Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Eksperci wskazali, że tendencja wynika utrzymującej się napiętej sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Bezpieczni na etacie - rusza kampania PIP

Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach zaprasza do zapoznania się z nową kampanią informacyjno-edukacyjną Państwowej Inspekcji Pracy pn. „Bezpieczni na etacie".

Blik dołącza do projektu, który umożliwi przesyłanie pieniędzy za granicę

Blik dołącza do współpracy rozwijanej przez europejskie firmy płatnicze skupione wokół inicjatyw EuroPA i EPI; pracują one nad wspólnym modelem płatności, który połączy lokalne portfele cyfrowe z różnych krajów Europy - poinformował w środę Polski Standard Płatności, operator Blika.

Na wojnie w Iranie traci świat, ale zarabiają Chiny

Kryzys nie może się zmarnować. Wojna to zyski, ale jeśli chodzi o konflikt na linii Iran - USA - Izrael, te zyski trafią do kieszeni Chin. A pochodzić będą z urządzeń do produkcji zielonej energii.