Grupa Enea sprzedaje zieloną energię firmie Energia Euro Park

1770984556 enea

fot: Wiesław Madej

SSE Euro-Park Mielec

fot: Wiesław Madej

Enea Eko – spółka oferująca produkty i usługi wspierające firmy w zazielenianiu ich biznesów – podpisała ze spółką Energia Euro Park kontrakt na energię elektryczną pochodzącą z Farmy Wiatrowej Darżyno, należącej do Grupy Enea. Umowa z firmą z Mielca, zajmującą się dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej m.in. na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, obejmuje sprzedaż energii w 2026 roku.

Kontrakt na sprzedaż energii z OZE pozwoli spółce Energia Euro Park zwiększyć udział odnawialnych źródeł w swoim miksie energetycznym. Dzięki temu firmy działające na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec oraz inne podmioty na obszarze całej Polski, z którymi współpracuje podkarpacka spółka, zyskają dostęp do zielonej energii. To pierwszy krok w kierunku długofalowej współpracy w obszarze transformacji energetycznej na terenie najstarszej specjalnej strefy ekonomicznej w Polsce.

– Poprawa konkurencyjności polskiego przemysłu, poprzez dostęp do stabilnych, elastycznych i zielonych produktów wpisuje się w kierunek transformacji energetycznej realizowanej przez naszą Grupę. Ten kontrakt to dla nas ważny etap w umacnianiu pozycji Enei Eko jako zaufanego partnera biznesowego i sprzedawcy zielonej energii, który realnie wspiera przedsiębiorstwa w przechodzeniu na OZE i realizacji celów dekarbonizacyjnych – podkreślił Adam Dominiak, prezes Enei Eko.

Zielona energia pochodząca z Farmy Wiatrowej Darżyno przyczyni się do ograniczenia wpływu środowiskowego m.in. działalności przemysłowej w tej części kraju.
Więcej: https://energiapress.pl/news/5861/grupa-enea-sprzedaje-zielona-energie-firmie-energia-euro-park

 

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Zwiedzili EC Szombierki. To była gratka dla miłośników historii techniki i architektury

20 czerwca Bytomianie mieli okazję zobaczyć z bliska, jak postępują prace związane z rewitalizacją Elektrociepłowni Szombierki. Podczas II Dni Otwartych zorganizowanych przez Grupę Arche uczestnicy zwiedzili jeden z najcenniejszych zabytków poprzemysłowych w regionie i poznali plany dotyczące jego przyszłego zagospodarowania.

Wyjątkowa wystawa w Bieruniu. Odkryj fascynujące tajemnice KWK Piast

Na rynku w Bieruniu stanęła plenerowa wystawa „Bieruńsko gruba. Moje miejsce na ziemi”. Ekspozycja, którą można oglądać od 20 czerwca, przedstawia historię KWK Piast oraz losy lokalnej społeczności związanej z zakładem. Prezentowane są na niej materiały archiwalne oraz fotografie autorstwa Tomasza Liboski.

Jacek Korski: Pamiątka z przeszłości, czyli historia niezwykła pewnego kombajnu

W poniedziałek 15 czerwca miałem okazję obserwować pod ziemią w Kopalni Guido w Zabrzu otwarcie i penetrację na zasadach akcji ratowniczej wyrobiska, w którym przypuszczano, że znajduje się prototypowy kombajn ścianowy KDS-1. Na zasadach akcji ratowniczej, bo tak stanowią przepisy górnicze. Takie działanie miało kilka pozytywów - pisze Jacek Korski.

Gotowi na wielką metropolię?

Czescy samorządowcy nalegają na szybkie powołanie do życia metropolii, która połączyłaby Katowice z Ostrawą. Ogłosili to podczas dorocznego, XXXII Spotkania Biznesu Czech, Polski i Słowacji, które odbyło się w ub. tygodniu w ostrawskim magistracie.