W kopalni Murcki-Staszic doszło do wstrząsu, trzech poszkodowanych pracowników trafiło do szpitali. Zdarzenie miało miejsce 25 czerwca na głębokości 900 metrów.
Jak informuje Polska Grupa Górnicza 25 czerwca o godz. 16 doszło do wstrząsu w kopalni Murcki-Staszic o sile 5x10 do 3 J na głębokości 900 metrów (upadowa 14 b-bis).
Trzy osoby pracujące przy drążeniu przodka upadowej zostały poszkodowane i trafiły do szpitali w Ochojcu i Murckach. Poszkodowani to pracownicy kopalni w wieku 40, 29 i 35 lat.
W czwartek rano, 26 czerwca, dwie osoby które trafiły do szpitala w Murckach, zostały wypisane do domów.
Ruch Murcki-Staszic kopalni Staszic-Wujek należy do PGG.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.