Przejazd pod wiaduktem kolejowym przy ul. Rolnej w Katowicach-Brynowie zostanie czasowo wyłączony. Autobusy linii 154 i 296 przez dwa najbliższe weekendy będą kursować trasami objazdowymi. Dla zminimalizowania niedogodności Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi linię zastępczą Z-96.
Zmiany w organizacji komunikacji miejskiej mają związek z remontem prowadzonym przez PKP PLK. Wpływa to na podróże naszych pasażerów, dlatego zdecydowaliśmy o uruchomieniu dodatkowej linii autobusowej. Ułatwi ona przemieszczanie się w rejonie objętym pracami – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego.
Zmiany w komunikacji miejskiej będą obowiązywać w dwa kolejne weekendy czerwca: od 13 czerwca od godz. 20:00 do 16 czerwca do godz. 4:00 oraz od 20 czerwca od godz. 20:00 do 23 czerwca do godz. 4:00.
W miejsce linii regularnych – linia zastępcza
Przez autobusy linii 154 i 296 pomijane będą m.in. takie przystanki jak Stara Ligota Filarowa, Stara Ligota Rolna i Brynów Orkana. Odcinek ten jednak nie pozostanie bez obsługi komunikacji miejskiej. ZTM uruchomi specjalną linię Z-96.
Autobusy będą kursować w obydwu kierunkach na trasie Stara Ligota Załęska – Stara Ligota Filarowa – Stara Ligota Rolna – Brynów Orkana.
Gdzie znaleźć dodatkowe informacje?
Szczegółowe informacje o wszystkich zaplanowanych zmianach w komunikacji miejskiej, w tym również o tych wynikających z zamknięcia przejazdu na ul. Rolnej, można znaleźć na stronach internetowych Transport GZM i ZTM w zakładce Komunikaty.
– Zachęcamy pasażerów do sprawdzenia aktualnych rozkładów jazdy i planowania podróży z wyprzedzeniem, zwłaszcza w tych dniach, kiedy będą obowiązywać zmienione trasy – dodaje Michał Wawrzaszek.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.