Spotkanie z przedstawicielem rządu regionalnego Alberty

fot: Ministerstwo Przemysłu

Rozmowy dotyczyły m.in.: sekwestracji CO2, produkcji i magazynowania wodoru, elektrowni gazowych

fot: Ministerstwo Przemysłu

W piątek, 11 października, w katowickiej siedzibie Ministerstwa Przemysłu odbyło się spotkanie z przedstawicielem regionalnego rządu kanadyjskiej prowincji Alberta. Rozmowy dotyczyły m.in.: sekwestracji CO2, produkcji i magazynowania wodoru oraz elektrowni gazowych.

- Spotkałam się w siedzibie Ministerstwo Przemysłu z Mario Krpan, dyr. ds. handlu i eksportu w Europie w Ministerstwie Pracy, Gospodarki i Handlu rządu regionalnego prowincji Alberta – poinformowała w mediach społecznościowych minister przemysłu Marzena Czarnecka.

Jak wskazała, rozmowy dotyczyły m.in.: sekwestracji CO2, produkcji i magazynowania wodoru, elektrowni gazowych.

W spotkaniu z przedstawicielem rządu regionalnego prowincji Alberta uczestniczyła także dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich i Spraw Zagranicznych w Ministerstwie Przemysłu Joanna Pauly oraz prezes Tauron Polska Energia prezes Grzegorz Lot.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Prawica za węglem, reszta sceny politycznej wolałaby OZE – porównaliśmy badania

Nastawienie na elektrownie węglowe jest wciąż bardziej charakterystyczne dla mężczyzn, osób mających wykształcenie zasadnicze zawodowe, rolników, robotników wykwalifikowanych i rencistów

Ocalić język hutników. Śląski projekt w finale ogólnopolskiego plebiscytu

Projekt „Hutniczo mowa we modych gowach. Na ratunek znikającemu socjolektowi hutniczemu”, realizowany przez Muzeum Hutnictwa w Chorzowie, został nominowany w plebiscycie „Wydarzenie Historyczne Roku 2025” w kategorii Edukacja. Internauci decydują o wygranej, a głosować można do 10 sierpnia 2026 r.

Przywódca strajku w stanie wojennym w kopalni Wujek wystosował apel w sprawie przyszłości zakładu

Stanisław Płatek, przywódca strajku w kopalni „Wujek" w stanie wojennym, zabiera głos w sprawie przyszłości terenów kopalni zakładu. 

Upały palą Europę i jej gospodarkę. Ucierpi rolnictwo, transport i hutnictwo

Fala upałów, która w lipcu 2026 r. objęła połowę Europy, to nie tylko problem elektrowni i sieci elektroenergetycznych. Termometry pokazujące 42-46 st. C w Hiszpanii, Francji, Włoszech i na Bałkanach uderzają w całe branże gospodarki. Według wstępnych szacunków KE i firm ubezpieczeniowych straty w samym lipcu mogą przekroczyć 15-20 mld euro. Najmocniej dostają sektory, które na co dzień nie kojarzą się z pogodą. A w Niemczech do listy dołącza hutnictwo.