Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.29 PLN (+0.35%)

KGHM Polska Miedź S.A.

329.75 PLN (-0.81%)

ORLEN S.A.

126.74 PLN (+0.60%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.42 PLN (-1.61%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.91 PLN (-1.38%)

Enea S.A.

23.20 PLN (-1.28%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.85 PLN (+0.20%)

Złoto

4 815.86 USD (+0.67%)

Srebro

79.33 USD (+0.06%)

Ropa naftowa

94.94 USD (-2.63%)

Gaz ziemny

2.73 USD (+0.89%)

Miedź

6.02 USD (+0.07%)

Węgiel kamienny

102.90 USD (-2.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.29 PLN (+0.35%)

KGHM Polska Miedź S.A.

329.75 PLN (-0.81%)

ORLEN S.A.

126.74 PLN (+0.60%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.42 PLN (-1.61%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.91 PLN (-1.38%)

Enea S.A.

23.20 PLN (-1.28%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.85 PLN (+0.20%)

Złoto

4 815.86 USD (+0.67%)

Srebro

79.33 USD (+0.06%)

Ropa naftowa

94.94 USD (-2.63%)

Gaz ziemny

2.73 USD (+0.89%)

Miedź

6.02 USD (+0.07%)

Węgiel kamienny

102.90 USD (-2.00%)

MOL może sprzedać część aktywów, by uzyskać zgodę KE na przejęcie stacji OMV w Słowenii

1647343979 stacja orlen 02

fot: Orlen

Interaktywny wideobot jest inteligentną aplikacją, która w automatyczny sposób dopasowuje treści wideo do potrzeb klientów stacji paliw

fot: Orlen

Węgierski koncern naftowo-gazowy MOL jest gotów sprzedać część swoich aktywów, aby uzyskać zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie stacji benzynowych OMV w Słowenii - poinformowała we wtorek słoweńska agencja STA, powołując się na oświadczenie koncernu.

Nieoficjalnie gotowość sprzedaży części ze swoich 53 stacji w Słowenii przez MOL informowała w poniedziałek gazeta Dnevnik.

W 2021 roku MOL zakupił 92,25 proc. udziałów w OMV Slovenija za 301 mln euro, wcześniej posiadając już 7,75 proc.

Komisja Europejska rozpoczęła kontrolę koncentracji w maju 2022 roku, stwierdzając we wstępnym dochodzeniu, że transakcja może doprowadzić do zmniejszenia konkurencji na słoweńskim rynku sprzedaży detalicznej paliw - podała STA.

OMV Slovenija ze 120 stacjami jest drugim największym operatorem w kraju; na pierwszym miejscu z 318 stacjami jest grupa Petrol. Po transakcji z 2021 roku MOL ma w Słowenii 173 punkty dystrybucyjne.

Węgierski koncern posiada obecnie ponad 2 tys. stacji benzynowych pod różnymi markami w 10 krajach Europy Środkowej i Południowej, w tym na Węgrzech, w Chorwacji, w Czechach, Rumunii, Słowenii, na Słowacji, a także w Bośni i Hercegowinie, Serbii oraz Czarnogórze.

Pod koniec 2022 roku MOL przejął również - w ramach umowy z PKN Orlen - ponad 400 punktów dystrybucyjnych w Polsce, działających dotychczas pod marką Lotos. Porozumienie było związane z fuzją PKN Orlen i Grupy Lotos. W konsekwencji Orlen ma przejąć ponad 180 stacji na Węgrzech i na Słowacji.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Domański: Trwają prace nad rozwiązaniami w sprawie kryptoaktywów

W Ministerstwie Finansów trwają prace nad rozwiązaniami, które mogłyby doprowadzić do przyjęcia ustawy o rynku kryptoaktywów - poinformował minister finansów i gospodarki Andrzej Domański. Jak dodał, nie podjęto jeszcze decyzji w zakresie finalnego kształtu tej propozycji.

Gawkowski: Prezydent nie odpowiedział na wniosek o spotkanie ws. ustawy o bezpieczeństwie w sieci

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski poinformował w niedzielę, że prezydent Karol Nawrocki nie odpowiedział na wniosek o spotkanie i rozmowę ws. kolejnego podejścia do zawetowanej ustawy o bezpieczeństwie w sieci.

Członkowie rady nadzorczej estońskiej spółki operującej Zondacrypto złożyli rezygnacje

Troje członków rady nadzorczej estońskiej spółki BB Trade Estonia O, będącej właścicielem giełdy Zondacrypto, złożyło rezygnacje ze stanowisk - poinformowali o tym w niedzielę we wspólnym oświadczeniu. Podkreślili, że rada nadzorcza zapoznała się z sytuacją dopiero po eskalacji w polskich mediach.

Zadzwoni do ciebie ankieter. Rusza Europejskie Badanie Warunków Życia Ludności

W poniedziałek w całej Polsce rozpocznie się Europejskie Badanie Warunków Życia Ludności (EU-SILC), które przeprowadzi Główny Urząd Statystyczny. Ankieterzy będą kontaktować się z wylosowanymi wcześniej gospodarstwami domowymi i pytać m.in. o jakość życia, warunki mieszkaniowe, pracę czy stan zdrowia.