Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

32.00 PLN (+0.06%)

KGHM Polska Miedź S.A.

259.80 PLN (-0.46%)

ORLEN S.A.

129.86 PLN (+1.04%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.58 PLN (-1.64%)

TAURON Polska Energia S.A.

8.85 PLN (-0.65%)

Enea S.A.

22.32 PLN (-0.36%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

30.80 PLN (+5.48%)

Złoto

4 506.70 USD (-0.12%)

Srebro

68.60 USD (-0.87%)

Ropa naftowa

108.01 USD (+0.45%)

Gaz ziemny

2.97 USD (-2.24%)

Miedź

5.42 USD (-0.37%)

Węgiel kamienny

130.90 USD (-0.83%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

32.00 PLN (+0.06%)

KGHM Polska Miedź S.A.

259.80 PLN (-0.46%)

ORLEN S.A.

129.86 PLN (+1.04%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.58 PLN (-1.64%)

TAURON Polska Energia S.A.

8.85 PLN (-0.65%)

Enea S.A.

22.32 PLN (-0.36%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

30.80 PLN (+5.48%)

Złoto

4 506.70 USD (-0.12%)

Srebro

68.60 USD (-0.87%)

Ropa naftowa

108.01 USD (+0.45%)

Gaz ziemny

2.97 USD (-2.24%)

Miedź

5.42 USD (-0.37%)

Węgiel kamienny

130.90 USD (-0.83%)

Newag zakończył dostawy 30 lokomotyw dla PKP Intercity

Zamosc bortatycze lhs wikimedia

fot: Wikimedia

Wszystkie 30 lokomotyw zostało wyprodukowanych w ciągu 11 miesięcy i dostarczone zgodnie z przyjętym harmonogramem

fot: Wikimedia

Nowosądecka firma Newag zakończyła w piątek dostawy 30 lokomotyw Griffin wyprodukowanych na zamówienie PKP Intercity w ramach kontraktu zawartego w 2018 r. Wartość całej umowy wynosi 551,4 mln zł brutto.

Jak poinformował Newag, wszystkie 30 lokomotyw zostało wyprodukowanych w ciągu 11 miesięcy i dostarczone zgodnie z przyjętym harmonogramem - przewoźnik miał otrzymać zamówione pojazdy do końca listopada.

Nowe lokomotywy elektryczne zostaną wykorzystywane do obsługi połączeń realizowanych przez PKP Intercity w całej Polsce.

W maju 2018 roku PKP Intercity podpisało z nowosądeckim Newagiem umowę na zakup 20 nowych lokomotyw elektrycznych EU160 Griffin, która następnie została rozszerzona we wrześniu ub.r. w ramach tzw. opcji o dodatkowe 10 pojazdów. Wartość kontraktu po rozszerzeniu wzrosła do 551,4 mln zł brutto. Przedstawiciele obu spółek podkreślają, że są to najnowocześniejsze lokomotywy elektryczne w Polsce.

Nowe lokomotywy rozwijają prędkość do 160 km/h. Spełniają wymagania rygorystycznych, europejskich przepisów Technicznej Specyfikacji Interoperacyjności. Pojazdy są wyposażone w europejski system sterowania pociągiem ETCS na najwyższym poziomie trzecim, który znacząco wpływa na podniesienie standardów bezpieczeństwa na torach. Lokomotywy posiadają również system zdalnej diagnostyki, pozwalający na monitorowanie ich pracy w czasie rzeczywistym.

Producent w ramach kontraktu przeprowadził szkolenia dla pracowników wskazanych przez PKP Intercity w zakresie obsługi pojazdów, świadczenia usług ich utrzymania oraz świadczenia usług gwarancyjnych na naprawę.

Zakup lokomotyw Griffin jest elementem projektu dotyczącego unowocześnienia wagonów i zakupu lokomotyw dla PKP Intercity, współfinansowanego ze środków unijnych.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Grób Pański z drzewiarką, ringami i bryłami węgla

W kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w katowickim Brynowie górnicy zbudowali Grób Pański. Ta tradycja budowy liczy sobie już kilkanaście lat.

Domański: Od wtorku powinniśmy zobaczyć niższe ceny paliw na stacjach

Od wtorku powinniśmy zobaczyć niższe ceny paliw, zarówno benzyny jak i oleju napędowego - przekazał w sobotę minister finansów i gospodarki Andrzej Domański. Dodał, że potrzeba ok. dwóch dni, aby stacje benzynowe mogły dostosować się do zmiany przepisów.

Książka na weekend: „Mrok i światło”. Jak francuski dziennikarz został szpiegiem w Pradze

Kolejny raz Pierre Lemaitre, autor trzytomowej sagi rodzinnej, której akcja dzieje się w latach 50. we Francji, z humorem, swadą i bardzo realistycznie oddaje obraz francuskich elit. Sportretowane w książce zachodnie społeczeństwo boi się efektów zimnej wojny i odkrywa, jak żyło się w tych czasach za żelazną kurtyną.

Atom przeżywa obecnie renesans

Atom przeżywa obecnie renesans - przekonuje w rozmowie z PAP prezes Bechtel Polska Leszek Hołda. Jego zdaniem, Polska stoi przed ogromną szansą objęcia pozycji lidera w tym obszarze i stworzenia wzorca dla pozostałych krajów w Europie.