Premier Mateusz Morawiecki (25 sierpnia) bierze udział w V posiedzeniu Rady Wykonawczej ds. Programu dla Śląska, które odbywa się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.
Przypomnijmy, że to jeden z kluczowych projektów strategicznych realizowanych w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Ogłoszony został przez premiera Morawieckiego 21 grudnia 2017 r.
Głównym celem Programu dla Śląska jest doprowadzenie do zmiany profilu gospodarczego regionu i stopniowe zastępowanie tradycyjnych sektorów gospodarki, takich jak górnictwo i hutnictwo, nowymi przedsięwzięciami w sektorach bardziej produktywnych, innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie.
Następnie w Tychach Mateusz Morawiecki zainauguruje program "Pod biało-czerwoną". Odwiedzi także kopalnię Borynia-Zofiówka, gdzie złoży kwiaty pod pomnikiem Porozumienia Jastrzębskiego. Następnie spotka się z górnikami, a także odwiedzi firmę AIUT.
Na zakończenie na Stadionie Śląskim odbędzie się konferencja prasowa premiera.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.