PARTNERZY:
PATRONATY:

17 września 2018 10:59 Polska Agencja Prasowa 2,417 odsłon DOSTĘPNA GALERIA: (6)

Stadion Śląski: ekscytujący finał speedwaya Tauron SEC 2018

Zmagania europejskiej czołówki speedwaya na żużlowym torze na Stadionie Śląskim w ramach Tauron SEC 2018 podziwiało ok. 30 tys. widzów
fot: Tauron

Sobotni wieczór na Stadionie Śląskim dostarczył niezapomnianych wrażeń 30 tysiacom miłośników wyścigów na torze żużlowym. Zawody Speedway Euro Championship - Tauron SEC 2018 stały pod znakiem dominacji Duńczyka Leona Madsena. Nowy mistrz Europy z sukcesu mógł się cieszyć już po czterech startach. Srebrny medal  zdobył Jarosław Hampel, brązowy debiutant Brytyjczyk Robert Lampert. Zanim taśma pierwszego biegu poszła w górę, kibice mogli spotkać bohaterów wieczoru w Strefie Taurona.

Około 30 tysięcy widzów w "Kotle Czarownic" zobaczyło ciekawe zawody, których głównym bohaterem był triumfator Leon Madsen. Duńczyk, po profesorskiej jeździe, zdobył komplet punktów i już po czwartym starcie mógł się cieszyć ze zdobycia mistrzostwa.

Przed zawodami polscy kibice liczyli, że Jarosławowi Hampelowi uda się odrobić czteropunktową stratę do Madsena i stanie na najwyższym stopniu podium całego turnieju. Jednak po słabym początku zawodów polski żużlowiec musiał bardziej skoncentrować się na obronie drugiego miejsca niż na rywalizacji ze świetnie dysponowanym Duńczykiem.

Kapitalny debiut w cyklu Tauron SEC zaliczył Robert Lambert. Brytyjczyk, w swoim pierwszym sezonie wygrał rundę w Güstrow oraz stanął na podium zmagań w Daugavpils. W Chorzowie zdobył osiem punktów, które zapewniły mu trzecie miejsce w klasyfikacji cyklu.

Rybniczanin rozpalił do czerwoności Kocioł Czarownic
Ozdobą zawodów były starty rybniczanina z "dziką kartą" Kacpra Woryny, który jeździł nie tylko skutecznie – zdobył dwanaście punktów i trzecie miejsce w zawodach, ale i efektownie. Zwycięstwo w biegu 11., gdy na trasie wyprzedził trzech przeciwników, rozpaliło do czerwoności "Kocioł Czarownic".  Mocne ściganie zafundowali też w wyścigu barażowym Szwed Antonio Lindbaeck.z Duńczykiem Mikkelem Michelsenem. Ostatecznie zażarty pojedynek wygrał Lindbaeck przedłużając swoje szanse na brąz.

Zawody w Chorzowie kończyły cykl Tauron Speedway Euro Championship w ramach którego odbyły się trzy spotkania: w Gnieźnie, niemieckim Güstrow oraz łotewskim Daugavpils.

Speedway wrócił na Stadion Śląski
Speedway oficjalnie wrócił na Stadion Śląski w pierwszy weekend września. W meczu Polska – Reszta Świata w niesamowitych okolicznościach drużyna pod wodzą trenera Marka Cieślaka pokonała ekipę gości prowadzoną przez Zenona Plecha 46:44.

Zawody żużlowe na Stadionie Śląskim stanowiły duże wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Na potrzeby wrześniowych spotkań stworzony został sztuczny tor o długości 370 metrów długości i 16 metrów szerokości na łukach.

Autografy mistrzów w Strefie Taurona
Kibice, poza sportowymi emocjami, na Stadionie Śląskim mogli liczyć na wiele atrakcji w Miasteczku Kibica. W strefie Taurona przed zawodami odbyła się np. sesja autografowa zawodników.

Ze względu na zbliżający się okres grzewczy w mobilnym domu Taurona zaprezentowano nowoczesne sposoby ogrzewania domów i mieszkań oraz inteligentne urządzenia Smart Home. Każdy odwiedzający Strefę mógł skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów i dowiedzieć się wszystkiego na temat możliwości wymiany ogrzewania na bardziej ekologiczne.

Tauron Polska Energia SA w grupie kapitałowej zajmującej się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii, posiada m.in. trzy własne kopalnie węgla kamiennego: Brzeszcze, Janina i Sobieski (w jaworznickiej spółce Tauron Wydobycie).

W galerii: zawody w cyklu Tauron SEC 2018, tor żużlowy na Stadionie Śląskim w Chorzowie, sobota 15 września 2018 r. (zdjęcia Tauron)

Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.