Dawid Siedlaczek – uczeń Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Wodzisławiu Śląskim triumfował w tegorocznej Olimpiadzie Wiedzy Górniczej o Złotą Lampkę.
Zwycięzca oddał test wstępny po 7 minutach i zdobył komplet punktów w decydującej rozgrywce.
W olimpiadzie górniczej startował po raz drugi z rzędu.
Kolejne miejsca na podium zajęli: Jakub Gabryś z Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu i Mariusz Sobik, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku – trzecie.
Poziom wiedzy olimpijczyków był, jak co roku bardzo wysoki, ale niestety dały się we znaki nerwy.
Uczniowie śpiewająco odpowiadali na pytania z dziedziny techniki, a nie potrafili opisać prawidłowo barw górniczych.
- Młodzi ludzie się bardzo stresują, często z pozoru łatwe pytania decydują o ostatecznej punktacji, ale bardzo się cieszymy z tego, że Złota Lampka nam dalej świecie i odkrywa górnicze talenty – podsumował dr inż. Jan Kania z Wydziału Górnictwa Politechniki Śląskiej, przewodniczący jury.
Nagrody dla zwycięzców ufundował w tym roku prezydent Rybnika. W gronie sponsorów znalazły się także: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku, Jastrzębska Spółka Węglowa i Polska Grupa Górnicza.
- Nowa formuła olimpiady zdała – jak sądzę – egzamin. Każdy uczestnik pracuje na swój wynik. Nie jest zależny od swego partnera z drużyny. Taki regulamin będzie również obowiązywał w przyszłym roku – powiedziała Grażyna Kohut, dyrektorka ZST w Rybniku, głównego organizatora olimpiady.
W galerii: Olimpiada Wiedzy Górniczej o Złotą Lampkę 2017 (zdjęcia: Kajetan Berezowski - portal górniczy nettg.pl).
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Gratulacje dla autora tekstu za rozeznanie. Nie Mariusz tylko Mateusz. Wstyd panie redaktorze.
Ryl, masz bardzo adekwatny do poziomu intelektualnego nick. Powyżej pewnej męskiej części ciała nie podskoczysz. Łopata to twój znak.
Dawać go do czyszczenia odstawy pozna górnictwo w praktyce